05.05.2023, 20:00 - Starptautiskās Džeza dienas koncerts. Toma Rudzinska kvartets un pianists Alex Koo (Beļģija/Japāna

11.04.2023.

5. maijā Mazmežotnes muižā izskanēs īpaša džeza un akadēmiskās mūzikas iedvesmota koncertprogramma par godu Starptautiskajai Džeza dienai latviešu džeza saksofonista un komponista Toma Rudzinska vadībā ar īpašo viesi, beļģu/japāņu džeza un akadēmiskās klaviermūzikas zvaigzni, Aleksu Kū. 


Koncerta divās daļās dzirdēsiet Toma Rudzinska oriģinālkompozīciju pirmatskaņojumus akustiskā kvarteta izpildījumā, Aleksa Kū tikko izdotā un kritiķu atzītā soloalbuma “Etudes for Piano” skaņdarbus klavierēm ar īpašām skaņveides tehnikām, kā arī tautas melodijas džeza aranžijā par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai.


Kvarteta sastāvā līdzās Tomam Rudzinskim un Aleksam Kū (Alex Koo) uzstāsies viens no aktīvākajiem Berlīnes džeza skatuves pārstāvjiem, Itāļu kontrabasists Igors Spalatī (Igor Spallati) un Berlīnē dzīvojošais godalgotais latviešu džeza un ritmiskās mūzikas bundzinieks Ivars Arutjunjans.


“Te ir viss, ko varam vēlēties – izcila tehniska meistarība un oriģinālas idejas, tradīciju pārzināšana vienlaikus ar savu laikmetīgu redzējumu, kvalitāte, brīvība un iedvesma. Lai gan kompozīcijas ir ļoti sarežģītas, tās klausīties ir viegli un aizraujoši.” 

– Ilze Medne,  “Mūzikas saule”


“Koo glezno ar sulīgiem pasteļtoņiem. Melodijas, kas kā zelta žubīte eleganti paceļas un atkal nosēžas.” – “Trouw”

“Kū jaunajā albumā pierāda sevi kā pianisma milzi. Viņa brīnišķīgā tehnika robežojas ar ģenialitāti un piedod albumam tā reibinošo “tour de force” spēku. Kū noteikti ir oriģināls komponists.”

–  Dick Hovenga, “Written in Music”


Toms Rudzinskis ir viens no Baltijas vadošajiem džeza saksofonistiem un komponstiem. Starptautisku konkursu laureāts, Conservatorium van Amsterdam absolvents, Rudzinskis pārstāv mūsdienu Latvijas džeza mūziķu paaudzi Eiropā. Līdzās aktīvai koncertdarbībai, izdoti vairāki Mūzikas gada balvai nominēti albumi, Berlīnē ieskaņots mūsdienu džeza bigbenda albums “Space Big Band”, kas saņēmis Latvijas un Dānijas Mūzikas gada balvas nominācijas, iekļauts  “Lufthansa” un “Quatar Airlines” lidojumu mūzikas izlasē un “European Jazz Media Chart” un atskaņots ar bigbendiem Vācijā, Dānijā un Latvijā.


Kvarteta mūziķi:

Toms Rudzinskis (Latvija) – saksofoni, kompozīcijas

Alex Koo (Beļģija/Japāna) – klavieres

Igor Spallati (Itālija/Vācija) – kontrabass

Ivars Arutyunyan (Latvija) – bungas


Video:

Alex Koo, “Etudes for Piano” : https://youtu.be/atFn5A3qI9g 

Toms Rudzinskis Acoustic Quartet: https://youtu.be/XjWEc9d7qp8, https://youtu.be/cZI6wV6OkeY 

video par Alex: https://www.kapwing.com/c/692TnpJyVl. YouTube: https://youtu.be/_-JzcMTuQi0
Džeza koncerttūres izziņošanas video: https://www.kapwing.com/c/0z3KLgKqfi. YouTube: https://youtu.be/x7R6ln6YPqo.


www.tomsrudzinskis.com/quartet

 

Koncerta sākums 20:00

Ierašanās no 19:00

Darbosies koncerta bufete.


Biļešu rezervācija: info@mazmezotne.lv

Biļešu iegāde: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/128291


Cena: 25 EUR

Tuvojoties koncertam, biļetes cena var paaugstināties.

Lai nesteidzīgi baudītu koncertvakaru un nākošās dienas rītu ar garšīgām brokastīm, koncerta apmeklētājiem iespējams rezervēt muižas viesnīcā kādu no istabiņām (tālr.: 25772269, info@mazmezotne.lv, www.mazmezotne.lv).

Pirms/pēc koncerta - iespējams izstaigāties pa plašo un skaisto, dabas noskaņās piepildīto muižas teritoriju.

Koncerta laikā tiks filmēts un fotografēts.

Ar koncerta biļetes iegādāšanos un savu klātbūtni koncerta laikā – biļetes īpašnieks neiebilst, ka pasākuma laikā uzņemtais foto un video, neidentificējot konkrētas personas, var tikt publicēts un izmantots publicitātes sabiedrības informēšanā par notikušo pasākumu.

Uz tikšanos Mazmežotnes muižas koncertā!

Gaidīsim!

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu