30.09.2023, 20:00 - Katrīnas Gupalo un Edgara Vilcāna koncerts TAS IR LAIKS

02.05.2023.

Katrīnas Gupalo un Edgara Vilcāna koncerts Mazmežotnes muižā TAS IR LAIKS

Ukraiņu - latviešu mūziķi Katrīna Gupalo un Edgars Vilcāns pirmo reizi satikās pirms gada, kad tapa himniskā dziesma “Resistance”. Katrīna pulcēja vairāk kā 40 mūziķus projektā “Latvia for Ukraine” un nejauši medijos atrada informāciju par Edgaru, kurš Krievijas iebrukuma dēļ bija spiests pamest savas mājas un darbu Kijivā, un dodies uz savu otro dzimteni - Latviju. Pavasarī Katrīna un Edgars piedalījās dažādos Ukrainas atbalsta koncertos, bet vasarā abi mūziķi sakomponēja radiohitu “Dur Prom”. Tam sekoja humoristiskā dziesma “Masas” un vērienīgā kompozīcija ar Māra Čaklā vārdiem “Kamēr pret sauli kāpu”. 

 

Nu abi mūziķi ir nolēmuši iziet no ierakstu studijas un kopā kāpt uz skatuves, lai dotu spēku, cerību un gaišumu klausītājiem visā Latvijā. Katrīna un Edgars ir radījuši koncertprogrammu “Tas ir laiks”, kurā emocionāli un mūsdienīgi skanēs latviešu un ukraiņu spēka dziesmas. Tā būs mūzika no Zigmara Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis”, Mārtiņa Brauna “Saule, Pērkons”, Daugava”, Raimonda Paula mūzika, Imanta Kalniņa “Piena ceļš”, latviešu un ukraiņu slavenākās tautasdziesmas - “Tumša nakte, zaļa zāle” un “Ой у лузі червона калина”, Haralda Sīmaņa “Ezers”, Raimonda Tigula saviļņojošie opusi, kā arī Katrīnas un Edgara radītās dziesmas.

 

Vairāk info:

“Katrīnai Gupalo latvju populārajā mūzikā nav ekvivalenta – viņa ir dzīvāka par dzīvu, ar viņas enerģiju varētu darbināt HES! To nevar nejust arī mūzikā: Katrīna ar savu aizrautību aizrauj sev līdzi arī klausītājus, un nav pat būtiski, vai viņa izpilda savu repertuāru vai cita komponista dziesmas savās versijās.” – Sandris Vanzovičs, Neatkarīgā Rīta Avīze

 

Pēdējā laika nozīmīgākie notikumi Katrīnas radošajā darbībā ir augstākā Latvijas valsts apbalvojuma - Triju zvaigžu ordeņa saņemšana, dalība Muzikālās bankas lielkoncertā Daugavpils Olimiskajā centrā, Zigmara Liepiņa jubilejas koncerttūrē Latgales Gorā, Liepājas Olimpiskajā centrā un Arēnā Rīga, uzstāšanās Latvijas Finiera 30 gadu jubilejas koncertā Arēnā Rīga, 18. novembra svinīgajā ceremonijā Prezidenta pilī un Latvijas Televīzijas koncertos. Mūziķe sadarbojās ar dziedātāju Igo viņa jubilejas koncertos Dzintaru koncertzālē un VEF Kultūras pilī. Katrīna ir iekļauta žurnāla «Pastaiga 2022» gada sasniegumu topā «Izcilākās Latvijas sievietes».

 

Katrīnas radītā dziesma "Resistance" bija nominēta Latvijas Sabiedrisko mediju apbalvojumā “Kilograms kultūras 2022” kategorijā “Popkultūra”, kā arī guva starptautisku atzinību - pārstāvēja Latviju starptautiskajā TV maratonā "SAVE UKRAINE #StopWar, kurā piedalījās Imagine Dragons, Craig David, Salvador Sobral un citi pasaulē atzīti mūziķi, kā arī ierindojās leģendārā rokmūzikas kritiķa Artēmija Troicka izlasē "Пiснi перемоги" blakus Maneskin, Billie Eilish, Sting un Pink Floyd. Savukārt dziesma “Dur Prom” kļuva par radiohitu, 13 nedēļas skanēja 9 Latvijas radio stacijās un atradās spēlētāko dziesmu top 10. Šobrīd Latvijas radiostaciju topos skan jau otrā Katrīnas un Edgara radītā dziesma “Kamēr pret sauli kāpu”.

 

Mūzikas producents, aranžētājs, komponists un džeza pianists Edgars Vilcāns pirms kara sākuma strādāja lielākajā Ukrainas ierakstu kompānijā “MOZGI” Kijivā un sadarbojās ar populārākajiem ukraiņu dziedātājiem, tostarp Potapu, Nastju Kamenski un Nadju Dorofejevu. Koncertos un studijas darbā Edgars sadarbojās arī ar izcilo japāņu - ukraiņu džeza saksofonistu Kentu Igaraši un bija dziedātāja Petro Čornija dziesmu līdzautors, mūzikas producents un pianists koncerttūrēs. Edgars absolvēja Gliēra Mūzikas akadēmiju Kijivā un ieguva bakalaura grādu džeza pianismā. Šobrīd Edgars turpina strādāt ar ukraiņu māksliniekiem attālināt, piedalās dažādos labdarības projektos un akcijās Ukrainas atbalstam. Pēdējā gada laikā Edgars ātri un pārliecinoši iekļāvās arī Latvijas mūzikas industrijā un sadarbojās ar virkni lielisku mūziķu - Ralfu Eilandu, Māru Upmani-Holšteini, Grētu Grantiņu, Dagni Roziņu, Dionu, DJ Rudd, Būu, Chris Noah, Gintu Smuko, Rihardu Lībieti, Ilzi Rijnieci un daudziem citiem. 2022. gada decembrī Edgars kļuva par Latvijas Radio labdarības maratona “Dod Pieci” dīdžeju un ētera personību, un nedēļu pavadīja Stikla studijā Doma laukumā, kur tika saziedoti vairāk kā 896 tūkstoši eiro ukraiņu bēgļu bērniem. Edgars ir ierakstu kompānijas “Universal Latvia” pieaicinātais producents, aranžētājs un komponists. Viņš veidoja Latvijas Radio gadabalvas “Muzikālā banka” ceremonijas atklāšanas numura “Ой на горі та й женці жнуть / Dzimtā valodā” aranžējumu orķestrim, korim, ritma grupai un solistiem, piedalījās Osokina Brīvības festivālā Ukrainai, uzstājās Daugavpils Kultūras pilī, Hanzas peronā, Rēzeknes koncertzālē GORS, Vangažu Kultūras namā un citviet.  

Koncerta sākums 20:00
Ierašanās no 18:30
Darbosies koncerta bufete.
Biļetes cena: 25 EUR


Biļetes:

Biļešu Paradīzē: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/128690

vai
biļešu rezervācija: info@mazmezotne.lv


Lai nesteidzīgi baudītu koncertvakaru un nākošās dienas rītu ar garšīgām brokastīm, koncerta apmeklētājiem iespējams rezervēt muižas viesnīcā kādu no istabiņām (tālr.: 25772269, info@mazmezotne.lv, www.mazmezotne.lv).
Pirms/pēc koncerta - iespējams izstaigāties pa plašo un skaisto dabas noskaņās piepildīto muižas teritoriju.
Koncerta laikā tiks filmēts un fotografēts.
Ar koncerta biļetes iegādāšanos un savu klātbūtni koncerta laikā – biļetes īpašnieks neiebilst, ka pasākuma laikā uzņemtais foto un video, neidentificējot konkrētas personas, var tikt publicēts un izmantots publicitātes sabiedrības informēšanā par notikušo pasākumu.
Uz tikšanos Mazmežotnes muižas koncertā!
Gaidīsim!

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu