19.02.2022, 19:00 - Kino vakars kopā ar Daces Pūces spēlfilmu BEDRE

12.02.2022.

Režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma “Bedre” saņēmusi XVII starptautiskā kinofestivāla “Baltijas debijas” galveno balvu jeb “Grand Prix” nominācijā “Labākā filma”, informēja filmas pārstāvji.
Šis ir otrais augstākais novērtējums, ko saņēmusi filma “Bedre”. Pirmo “Grand Prix” kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma tā saņēma pagājušajā gadā 62. Lībekas kinofestivālā Vācijā un kļuva par pirmo filmu no Latvijas, kas festivāla vēsturē saņem galveno balvu. Pirmizrādi Latvijā filma “Bedre” piedzīvoja 2021. gada rudenī.
XVII starptautiskais filmu festivāls "Baltijas debijas" (“Балтийские дебюты”) norisinājās no 2021.gada 24. līdz 29. jūlijam Krievijā, Kaļiņingradas apgabalā, Svetlogorskā. Festivāla konkursa programmās “Starptautiskais konkurss”, “Krievijas debijas” un “Gada pirmizrādes” kopumā tika izrādītas 26 pilnmetrāžas filmas. Festivālā tika demonstrētas arī aptuveni 40 animācijas filmas. Kopumā aizvadīti 78 filmu seansi.
Filma “Bedre” tika izrādīta Starptautiskā konkursa programmā, kur līdztekus tai startēja vēl vienpadsmit filmas no Somijas, Lietuvas, Vācijas, Dānijas, Norvēģijas, Polijas, Krievijas, Zviedrijas un Igaunijas.
“Esmu patiesi saviļņota par līdzšinējiem filmas panākumiem, jo katra piedzīvotā atzinība ir īpašs notikums. Man ir patiess prieks, ka filmas stāsts ir uzrunājis un aizrāvis jau tik daudzus skatītājus pasaulē, tāpēc ar nepacietību gaidīju, kad filma tika izrādīta arī Latvijā. Es ļoti gaidu Latvijas skatītāju vērtējumu un ceru, ka viņiem filma patiks tikpat ļoti kā citiem,” norāda filmas režisore Dace Pūce.
Filma “Bedre”, kas tapusi pēc Janas Egles stāstu motīviem, ir par desmit gadus veco Markusu, kuram jāpielāgojas jaunai dzīvei laukos pie omes. Pēc incidenta ar kaimiņu meiteni Emīliju ciema iedzīvotāji uz zēnu sāk lūkoties ar neiecietību un aizdomām, līdz nejaušības dēļ Markuss patvērumu un draudzību rod pie noslēpumainā vientuļnieka Jūrnieka, kurš dzīvo meža nomalē. Kā uzsver filmas autori, filma ir mūsu sabiedrības šķērsgriezums, skarot vairākas mūsdienās aktuālas tēmas: bērni, kas aug bez vecākiem un saskaras ar emocionālu vardarbību, savstarpēja iecietība, atvērtība pret citādo.
Filmā piedalās aktieri Dace Eversa, Indra Burkovska, Inese Kučinska, Aigars Vilims un Egons Dombrovskis, un viena no lomām uzticēta godalgotajai Polijas aktrisei Agatai Buzekai. Savukārt desmitgadīgā Markusa lomā iejuties jaunais aktieris Damirs Onackis.
Filmas radošajā komandā ir scenārija autori Dace Pūce, Monta Gāgane un Pēteris Rozītis, operators Gatis Grīnbergs, māksliniece Laura Dišlere, montāžas režisors Jussi Rautaniemi, producentes Kristele Pudane un Elīna Jozauska.
Filmas mūzikas autors ir Valters Pūce, mūzikas mikss – Normunds Šnē, skaņu režisors – Varis Kurmiņš.
Mūzikas ierakstā piedalījās “Sinfonietta Rīga” mūziķi un Rīgas Doma zēnu koris Mārtiņa Klišāna vadībā.
Filmā skan arī dāņu komponistes Cecīlijas Noeras (Cecilie Noer) skaņdarbs "Ouvre". Filma tapusi ar Nacionālā kino centra finansiālu atbalstu. Latvijā to izplata kinoprojekts “Spektrs”, izplatītājs ārvalstīs – “TVCO”.
Kino vakars Mazmežotnes muižas pasākumu stallī.
Ieeja no 18:00
Sākums 19:00
Ieejas biļetes maksa 7,50 EUR
Info par kino vakaru, vietu rezervācijām:
info@mazmezotne.lv
25772269
Kino vakara laikā būs ievēroti valstī noteiktie pasākumu rīkošanas MK noteikumi.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu