11.06.2023, 17:00 - Vokālās grupas "PUTNI" un ANTAS ENĢELES koncerts "Sacred & Profane/Dvēseles putni

19.04.2023.

Koncerts SACRED & PROFANE / DVĒSELES PUTNI.

11. jūnijā pl.17:00 Mazmežotnes muižā ar savu koncertprogrammu uzstāsies vokālā grupa PUTNI un ANTA ENĢELE.

 

Piedalās: Anta Eņģele (ģitāra, balss), vokālā grupa PUTNI (vokāls, vijole,  perkusijas, blokflautas, viduslaiku simfonujs).

Vokāla grupa PUTNI sadarbībā ar dziesminieci Antu Eņģeli piedāvā jaunu koncertprogrammu SACRED & PROFANE (otrs nosaukums DVĒSELES PUTNI). Programmā iekļauti senās mūzikas skaistākie madrigāli un spāņu romances, kā arī latviešu autoru – J.Lūsēna, H.Sīmaņa, Im. Kalniņa, R,Vazdiks uc dziesmas un balādes, kas veido vasaras vakaram piemērotu romantiski saldi gaisīgu noskaņu. Muzikālos kontrastos tiks izspēlētas cilvēka dvēseles laicīgās un garīgās dabas saskaņas. Programmu paredzēts atskaņot ārtelpā vai muižas iekštelpā. Jaunus aranžējumus šai programmai veidos komponiste Madara Pētersone. Vokālās grupas PUTNI dziedātājas savas balsis papildinās ar mūzikas instrumentu spēli (vijoli, viduslaiku simfoniju, blokflautām, perkusijām), kā arī dziesminiece Anta Eņģele muzicēs ar ģitāru un Latvijā reti klausāmu instrumentu monohordu.

Koncerta dalībnieki

Anta Eņģele - dziedātāja, aktrise, spēlē ģitāru, mandolīnu, monohordu. Viņas repertuārs ir plašs – no tautasdziesmām līdz krievu romancēm un viduslaiku dziedājumiem. Monohords  ir neredzamā, bet dzirdamā pasaule, kas Antu interesē, tikpat ļoti kā neredzamā un nedzirdamā pasaule. Pirmo skatuves pieredzi Anta ieguva, 10 gadus aktīvi koncertējot kopā ar Austru Pumpuri. Sadarbojusies ar režisori Māru Ķimeli. 2017. gadā Antas veidotā koncertprogramma bija muzikāls stāsts par putniem, viņu dzīvi un dziedāšanas prasmi, par putnu mistisko pusi, ko viņa veidoja kopā ar somu mūziķi Marko Ojalu, ar kuru kopā veidojusi arī koncertprogrammu par jūras tematiku. Anta Eņģele dzied un spēlē tur, kur cilvēki vēlas ieklausīties un sadzirdēt - koncertos, privātos un uzņēmumu pasākumos, godos.

Vokālā grupa Putni darbojas kopš 1993. gada. To veido astoņas dziedātājas, kas savu profesionālo meistarību apliecinājušas neskaitāmos festivālos, konkursos un koncertos Eiropā, ASV, Japānā un Austrālijā. Savā repertuārā atskaņo oriģinālu, mūsdienīgu repertuāru, nevairoties no nopietnām, tehniski sarežģītām kompozīcijām un drosmīgiem eksperimentiem mūzikā, tai pat laikā saglabājot sievišķīgu un pievilcīgu skatuves tēlu. Grupas repertuārs ir stilistiski dažāds – no viduslaiku dziedājumiem līdz pat avangarda mūzikai un kompozīcijām ar roka, popa, džeza un ambient elementiem, taču īpaša vieta PUTNU programmās vienmēr bijusi mūsdienu, īpaši latviešu komponistu jaunākajai mūzikai. Diriģentes Antras Dreģes vadībā iestudēti vairāk nekā 100 pasaules pirmatskaņojumu, gūtas uzvaras sešos starptautiskos koru konkursos, izdoti septiņi albumi.

Koncertu atbalsta:
Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Kultūras biedrība SPEKTRS.
Mazmežotnes muiža.

Koncerta sākums 17:00

Ierašanās no 16:00

Darbosies koncerta bufete.

Biļešu rezervācija: info@mazmezotne.lv

Cena: 20 EUR

Biļešu iegāde Biļešu Paradīzē:

Tuvojoties koncertam, biļetes cena var paaugstināties.

Lai nesteidzīgi baudītu koncertvakaru un nākošās dienas rītu ar garšīgām brokastīm, koncerta apmeklētājiem iespējams rezervēt muižas viesnīcā kādu no istabiņām (tālr.: 25772269, info@mazmezotne.lv, www.mazmezotne.lv).

Pirms/pēc koncerta - iespējams izstaigāties pa plašo un skaisto, dabas noskaņās piepildīto muižas teritoriju.

Koncerta laikā tiks filmēts un fotografēts.

Ar koncerta biļetes iegādāšanos un savu klātbūtni koncerta laikā – biļetes īpašnieks neiebilst, ka pasākuma laikā uzņemtais foto un video, neidentificējot konkrētas personas, var tikt publicēts un izmantots publicitātes sabiedrības informēšanā par notikušo pasākumu.

Uz tikšanos Mazmežotnes muižas koncertā!

Gaidīsim!

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu