28.10.2023. - Koncerts IF YE LOVE ME. KLASIKA un DŽEZS. Soliste Aleksandra Špicberga, mūziķis Atis Andersons

04.10.2023.

If ye love Me. Aleksandra Špicberga un Atis Andersons

Ja jūs mīlat Mani

28. oktobrī plkst. 19.00 Mazmežotnes muižā.

Dziedātāja Aleksandra ŠPICBERGA un džeza ērģelnieks un pianists Atis ANDERSONS aicina uz romantisku koncertu – jūtu un domu ceļojumu laikā –, kur kopā savīsies senais un mūsdienīgais, pieredze un sapņi, klasika un džezs.

Mūziķi klausītājiem piedāvās jaunu, oriģinālu lasījumu kompozīcijām, kuras radītas pat pirms vairākiem gadsimtiem. Aleksandrai raksturīgā dziedāšanas maniere, kas harmoniski apvieno akadēmisko un tautisko, sasauksies ar Ata džeza mūziķa rokrakstu un unikālo hammond ērģeļu skanējumu.

Tills, Pērsels, Bahs, Hendelis, Vivaldi, Bernsteins – ārijas un instrumentālas miniatūras, ērģeļmūzika un dziedājumi – divu lielisku mūziķu jaunrade un saspēles prieks jauks ierastās robežas, saglabājot pietāti pret izcilo komponistu radīto.

Koncertā skanēs gan garīgās mūzikas opusi, gan romantiski mīlestībai un ilgām veltīti skaņdarbi. Tādēļ koncerta nosaukumam izvēlētas rindas no 16. gadsimta motetes teksta, kas ņemts no Jāņa, apustuļa, kurš visvairāk mācījis par mīlestību, evaņģēlija: “Ja jūs mīlat Mani, turiet Manas pavēles un Es lūgšu Tēvu un Viņš dos citu Aizstāvi”.

Aleksandra ŠPICBERGA un Atis ANDERSONS kopā muzicē mūziķu apvienības AKA sastāvā, kur eksperimentē ar tautas mūzikas un džeza sinerģiju. Pieredze lietot hammond ērģeļu un džeza harmoniju krāsas kā novitāti jauna skanējuma veidošanā, mūziķus inspirēja veidot šo jauno programmu.

ALEKSANDRA ŠPICBERGA

Spilgta un daudzpusīga dziedātāja, kurai vienlīdz tuva ir kā akadēmiskā, tā baznīcas un tautas mūzika. Aktīvi koncertē, sadarbojoties ar dažādu žanru izpildītājmāksliniekiem. Izdoti trīs soloalbumi. Šogad augstu skatītāju un mūzikas kritiķu vērtējumu guvis Aleksandras sniegums koncertuzvedumos “Nestāstot” un “Laiks. Tu. Lūgšana”, kā arī solo dziedājums Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā.

Aleksandra ir absolvējusi Rīgas Doma kora skolu un šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā profesora Andra Veismaņa kora diriģēšanas klasē.

ATIS ANDERSONS

Atis pamatoti tiek saukts par hammond ērģeļu pionieri, celmlauzi Baltijā. Pianists un komponists savas gaitas džeza mūzikā aizsācis Rīgas Doma kora skolā, vēlāk ieguvis bakalaura grādu London College of Music (University of West London), 2017. gadā absolvēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistratūru. Atis Andersons regulāri koncertē Latvijā un ārpus tās.

Ata Andersona vārds pērn izskanējis īpaši plaši saistībā ar klajā nākušo džeza mūzikas albumu “Atis Andersons Organ Trio: Organic City”, ko pamanījuši un atzinīgi novērtējuši hammond ērģeļu mūzikas cienītāji Latvijā un aiz tās robežām. Albums nominēts Zelta Mikrofonam kategorijā “Džeza vai fanka mūzikas albums”.

 

Koncerta sākums 19:00

Ierašanās no 17:30

Darbosies koncerta bufete.

Biļetes cena: 25 EUR

Biļetes: Biļešu Paradīzē: https://www.bilesuparadize.lv  https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/131511

biļešu rezervācija (rakstiski): info@mazmezotne.lv

Lai nesteidzīgi baudītu koncertvakaru un nākošās dienas rītu ar garšīgām brokastīm, koncerta apmeklētājiem iespējams rezervēt muižas viesnīcā kādu no istabiņām (tālr.: 25772269, info@mazmezotne.lv, www.mazmezotne.lv).

Pirms/pēc koncerta - iespējams izstaigāties pa plašo un skaisto dabas noskaņās piepildīto muižas teritoriju.

Koncerta laikā tiks filmēts un fotografēts.

Ar koncerta biļetes iegādāšanos un savu klātbūtni koncerta laikā – biļetes īpašnieks neiebilst, ka pasākuma laikā uzņemtais foto un video, neidentificējot konkrētas personas, var tikt publicēts un izmantots publicitātes sabiedrības informēšanā par notikušo pasākumu.

Uz tikšanos Mazmežotnes muižas koncertā!

Gaidīsim!

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu