08.12.2023. - Mārtiņš Vilsons koncertuzvedumā "MĪLESTĪGAS GADS" kopā ar Nika Matvejeva mūziku un Aleksandra Čaka dzeju.

12.10.2023.

"Mīlestības gads”

Aleksandrs Čaks. Niks Matvejevs. Mārtiņš Vilsons

 

Mīlestība ir kā trauksmains sapņu lidojums, kas mākslinieku apciemo visnegaidītākajos brīžos. Tā rada iedvesmu, kas ir piederīga mīlestībai iepretim ikdienišķajai pasaules realitātei.

Mīlestība uz dzīvi.

Mīlestība uz sievieti.

 

Čaks bija sabiedrības dvēsele - kur bija Čaks, tur bija dzīvība. Asprātīgi tosti, pagodinājumi kādām pavisam necilām sievietēm, kas, dzejnieka izceltas, pēkšņi aizkustinoši iemirdzējās. Īso svārku, skatiena vilinājuma, kairo pieskārienu akcentējums veidoja Čaka erotisko dzeju, kam bija saikne ar dziļāko, tikai apjaušamo juteklību.

 

Niks Matvejevs bija dzīves gardēdis, vienlaikus kautrīgs un labsirdīgs cilvēks, ar nebēdnīgi dzirkstošām acīm. Mūziķis, komponists, apveltīts ar izcilu humora izjūtu, stāstnieka talantu un plašu sirdi. Niks mums ir atstājis divus diskus ar Čaka dzeju: “Dziesmas meitenēm” un “Atzīšanās”.

 Izrādē “Mīlestības gads”  skanēs dziesmas no šiem diskiem Mārtiņa izpildījumā, kas ir dāvana draugam - Nikam 65 dzimšanas dienā.

 

Mārtiņa Vilsona dzejas pasniegšanas veids aizved pāri laikam. Vīrišķīga un viegli ievainojama ir sirds, kurā Mārtiņš dalās ar saviem skatītājiem. Nekautrīgi un atklāti.

 

Vakara muzikālais noformējums ir Mārtiņa balss un ģitāras ziņā.
 
Aicinām baudīt vakara mieru,  dzeju un satikšanās prieku.

Pirms un pēc izrādes darbosies kafejnīca.
Pasākums šaurā lokā.

Ieeja pasākumā stundu pirms izrādes sākuma.
Pasākuma ilgums aptuveni 1stundu 15 minūtes, vai kamēr raisās dzejas iedvesmotas sarunas.
 

Par čakisku līdzdomāšanu Mārtiņš Vilsons ir apbalvots divas reizes:
2021.gadā tika pasniegta Aleksandra Čaka balva par spilgtu un ilggadīgu devumu Aleksandra Čaka dzejas uzvedumu veidošanā un dzejnieka daiļrades vērtību apliecinājumu izrādē “Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi”.
2014.gadā par A. Čaka daiļrades popularizēšanu piešķirta A. Čaka piemiņas nozīmīte.

 

2021. gada augusta mēnesī Mārtiņš Vilsons vēra savas mājas durvis pasākumam “Čaks lauku mierā Vilsona verandā”, kurā vasaras vakaru mieru un dzejas izrādi varēja baudīt mājas atmosfērā. Skatītāju iedvesmoti, turpinām izrādes savas mājas verandā un dodamies pie skatītājiem Latvijā.
 

Zane un Mārtiņš Vilsoni
@vilsonsproduction

 

Koncerta sākums 20:00

Ierašanās no 17:30

Koncerts 1 daļā.

Darbosies koncerta bufete.

Biļešu rezervācija: info@mazmezotne.lv

Cena: 25 EUR

Biļešu iegāde:

https://store.bilesuserviss.lv/public/lv/event/407727/purchase/sector/77790

 

Tuvojoties koncertam, biļetes cena var paaugstināties.

Lai nesteidzīgi baudītu koncertvakaru un nākošās dienas rītu ar muižā gatavotām brokastīm, koncerta apmeklētājiem iespējams rezervēt muižas viesnīcā kādu no istabiņām (tālr.: 25772269, info@mazmezotne.lv, www.mazmezotne.lv).

Pirms/pēc koncerta - iespējams izstaigāties pa izgaismoto plašo un skaisto, dabas augu noskaņās piepildīto muižas teritoriju.

Koncerta laikā tiks filmēts un fotografēts. Ar koncerta biļetes iegādāšanos un savu klātbūtni koncerta laikā – biļetes īpašnieks neiebilst, ka pasākuma laikā uzņemtais foto un video, neidentificējot konkrētas personas, var tikt publicēts un izmantots publicitātes sabiedrības informēšanā par notikušo pasākumu.

Uz tikšanos Mazmežotnes muižas koncertā!

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu