Pasākumu arhīvs 2016-2021

Katrīna Gupalo solo koncertprogrammā

TAURIŅA SAMTAINĀ SMARŽA

 27.augusts 20:00

Koncertprogrammā izskanēs Imanta Kalniņa un Katrīnas pašas radītā mūzika, kas savā veidā mijiedarbojas un sarunājas. Šī saruna ir ļoti personiska, īpaša un katrā koncertā citādāka.

 

Imanta Kalniņa mūzika ir tik skaista, neparasta, sirsnīga un piepildīta, ka vienlīdz spēcīgi iedarbojas uz klausītāju gan grandiozā orķestra skanējumā, gan izpildot to tikai ar ģitāras vai klavieru pavadījumu. Visas kompozīcijas Katrīna Gupalo izpilda savās aranžijās balsij un klavierēm, kas veidotas ar lielu pietāti pret komponista oriģinālajām dziesmu versijām.

 

Programmā iekļautas Imanta Kalniņa radītās kompozīcijas kino un teātra izrādēm, dziesmas angļu valodā un daudzas citas, kuru vidū ir klausītāju ļoti iemīļotas, kā arī ne tik bieži atskaņotas dziesmas. Skan “Dūdieviņš”, “Akāciju palags”, “Alvas zaldātiņi”, “Tauriņa samtainā smarža”, “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Dzeguzes balss” un citas. Imanta Kalniņa dziesmas Katrīnas Gupalo izpildījumā saņēmušas ne tikai skatītāju, bet arī paša komponista atzinību.

 

Video

Imanta Kalniņa dziesmas “Viņi dejoja vienu vasaru” https://youtu.be/eDKQ62OuIbI, “Apvij rokas” https://youtu.be/jsosuMTEEVs  un “Take It or Leave It” https://youtu.be/kIv5uNqDGng Katrīnas Gupalo izpildījumā.

 

Katrīna Gupalo ir viena no neordinārākajām latviešu mūziķēm – spēcīga un sensuāla balss tembra īpašniece, komponiste, virtuoza pianiste, mūzikas izrāžu veidotāja, producente un aktrise. Studējusi Rietumu Mūzikas akadēmijā Kalifornijā (ASV) un Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā (UK), guvusi atzinību dažādos starptautiskos konkursos, t.sk. Parīzē, Londonā, Maskavā un ASV. Koncertaģentūras “Aira Laiviņa Artists” dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja. Idejas un režijas autore izrādēs “100 gadi ar Piafu” (2015) un “Pēc Pusnakts / After Midnight” (2016), kas izskanējušas vairāk nekā 20 koncertzālēs visā Latvijā. “Pēc Pusnakts / After Midnight” guvusi augstu britu kritikas novērtējumu festivālā “Camden Fringe” Londonā.

 

2018. gadā Katrīna kā viesmāksliniece ievadīja britu soulmūzikas dīvas Emeli Sandē koncertu koncertzālē Palladium, devās pirmajā ASV koncerttūrē, uzstājās festivālā “Laima Vaikule Rendezvous Jūrmala 2018” Dzintaru koncertzālē, iekļuva Supernova 2018 pusfinālā ar pašas sacerēto dziesmu “Intoxicating Caramel” un kopā ar grupu “Katrina Gupalo & the Black Birds” izdeva debijas albumu “Gentle & Done”. 2020. gada nogalē klajā tika laists dziedātājas otrais albums “7 skumjas zvaigznes”, kas veltīts Imanta Kalniņa mūzikai. Katrīnas pašas komponētās dziesmas “SVĀRKI?”, “Fredijs vairs nedziedās” un “Agonija”, Raimonda Paula leģendārā dziesma “Par pēdējo lapu”, kā arī Imanta Kalniņa mūzika Katrīnas interpretācijā pievērsušas plašu uzmanību medijos un sniegušas lielu klausītāju mīlestību koncertos. Būdama profesionāla pianiste, Katrīna ar savu balsi klavieru pavadījumā uzbur krāšņas skaņu gleznas.

 

Plašāka informācija par Katrīnu Gupalo

Mājaslapa: www.katrinagupalo.com

Facebook: https://www.facebook.com/katrinagupalomusic/

Youtube: https://www.youtube.com/c/KatrinaGupalo  

Instagram: https://www.instagram.com/katrinagupalo/ 

Spotify: https://spoti.fi/2FPI4XX

 

“Balādes par vīnu, mīlu un raganām”

21.11.2020 - pārcelts uz 13.08.2021

Iegādātās biļetes derīgas!

20:00

 

                          ... deviņās valodās ar deviņiem mūzikas instrumentiem.

Poētiskas fantāzijas, ilgas, sāpes, prieks, greizsirdība - mīlestības krāsu dažādais spektrs izdziedāts ne tikai vairākās Eiropas, bet arī dažās eksotiskās, mazāk dzirdētās valodās.

Laimis Rācenājs:  balss, ģitāra, čarango, pandeiru, meksikāņu viuela.
Ilze Grunte:  balss, ģitāra, ukulele, balalaika, mandolīna, stabule.
Andris Grunte:  kontrabass  

Koncerts notiks Mazmežotnes muižas pasākumu zālē - divās daļās, ar starpbrīdi.   

Ieeja no plkst.19:00. 

Pirms/pēc koncerta varēsiet izstaigāties pa plašo muižas teritoriju, baudot vakara  romantiku.   

Pasākuma vietā darbosies bufete, kur varēsiet iegādāties gan uzkodiņas, gan dzērienus.  

Jau laikus padomājot par burvīgas piektdienas vakara pavadīšanu un nesteidzīga sestdienas rīta sagaidīšanu, muižas viesnīca piedāvā rezervēt mājīgas muižas senajā atmosfērā iekārtotas istabiņas.  

Mēs jūs gaidīsim!  

Lai iegādātos biļeti, spied šeit!    

 P.S. Ar koncerta biļetes iegādāšanos un savu klātbūtni koncerta laikā - neiebilstat, ka pasākuma laikā uzņemtais foto un video būs izmantots publicitātes nolūkiem, kā arī esiet informēti, ka pasākuma laikā būs ievēroti šā laika MK noteikumi pasākuma vietās. 

 

           

 

Filmizrāde/komēdija "Kino un mēs"

28.11.2020 - atcelts, info sekos par citu Kino vakara datumu!

19:00

Kas notiktu, ja “Mērnieku laiku” Ķenci spēlētu Jānis Skutelis? Ko darītu Andris Keišs, ja viņam būtu jāiemiesojas Gunāra Cilinska ādā? Vai Egonam Dombrovskim izdotos atveidot Kinostudijas leģendāro bojeviku režisoru Aloizu Brenču? Trīs Latvijā pazīstami aktieri pievēršas iemīļotajām latviešu padomju filmām, mēģinot saprast, kāpēc tās uzņēma tieši tā…

Komēdija “Kino un mēs” ir mūsdienīgas formas pieteikums – filmizrāde, kurā apvienoti teātra un kino elementi. Aktieru trijotne ar komiskām un izklaidējošām ainām atklāj leģendārās Rīgas kinostudijas aizkulises, un, izrādās, ka slavenie režisori, operatori un aktieri piedzīvojuši dažādas amizantas likstas un savstarpējus konfliktus, lai radītu tos mākslas darbus, kas tagad jau kļuvuši par plaši pazīstamu klasiku.

Keišs, Skutelis un Dombrovskis atveido režisorus, operatorus, scenāristus, kritiķus, bet visvairāk – aktierus, iejūtoties filmu “Ezera sonāte”, “Mērnieku laiki” un “Dubultslazds” varoņu lomās. Kāpēc, no mūsdienu skatpunkta raugoties, padomju laiku filmās aktieri spēlē tik savādi un pat pārspīlēti? Filmizrāde piedāvās kuriozus no uzņemšanas laukumiem, mākslas padomes sēdēm, ieskatu vēstures lappusēs un kino klasikas ainu inscenējumus jaunos un negaidītos veidos.

Filma latviešu valodā.
Līdz 7 g.v. neiesakām.
Filmas garums: 1h 27 min
Izplatītājs: Latvijas kinematogrāfistu savienība

Kino notiks Mazmežotnes muižas pasākumu stallī.

Ieeja no plkst.18:00. 

Pirms/pēc kino varēsiet izstaigāties pa plašo un izgaismoto muižas teritoriju, baudot vakara  gaismiņu romantiku.   

Pasākumu stallī darbosies bufete, kur varēsiet iegādāties gan uzkodiņas, gan dzērienus.  

Muižas restorānā varēsiet pirms/pēc koncerta rezervēt galdiņus un  pusdienot/vakariņot omulīgā vakara gaisotnē.  

Jau laikus padomājot par burvīgas sestdienas pavadīšanu un nesteidzīga svētdienas rīta sagaidīšanu, muižas viesnīca piedāvā rezervēt mājīgas muižas senajā atmosfērā iekārtotas istabiņas.  

Mēs jūs gaidīsim!  

Lai iegādātos biļeti, spied šeit! 

 P.S. Ar kino biļetes iegādāšanos un savu klātbūtni kino laikā - neiebilstat, ka šajā laikā uzņemtais foto būs izmantots publicitātes nolūkiem, kā arī esiet informēti, ka kino apmeklējuma laikā būs ievēroti šā laika MK noteikumi pasākuma vietās. 

 

 

            

 

IGO un Jānis Strazds. ZIEMASSVĒKU KONCERTS

"VISS ŠONAKT ĀTRĀK RIMIS"

26.12.2020

18:00 

26.12.2020. - atcelts, info sekos par citu koncerta datumu!

 

Dziedātājs, dzejnieks Igo un komponists Jānis Strazds radījuši baltā laika noskaņu dziesmu “Viss šonakt ātrāk rimis”...

Radošais tandēms sadarbojas jau vairāk kā 10 gadus, šajā laikā kopā radītas daudzas dziesmas un arī lielāka apjoma darbs – cikls “Uguns”.

 

Koncerts notiks Mazmežotnes muižas pasākumu stallī - divās daļās, ar starpbrīdi. 

Ieeja no plkst.17:00.

Pirms/pēc koncerta varēsiet izstaigāties pa plašo muižas teritoriju, baudot vakara  gaismiņu romantiku.

Pasākumu stallī darbosies bufete, kur varēsiet iegādāties gan uzkodiņas, gan dzērienus. 

Muižas restorānā varēsiet pirms/pēc koncerta rezervēt galdiņus un  pusdienot/vakariņot omulīgā vakara gaisotnē.

Jau laikus padomājot par burvīgas sestdienas pavadīšanu un nesteidzīga svētdienas rīta sagaidīšanu, muižas viesnīca piedāvā rezervēt mājīgas muižas senajā atmosfērā iekārtotas istabiņas. 

Mēs jūs gaidīsim!

Uz tikšanos! 

 

Lai iegādātos biļeti, spied šeit!     

P.S. Ar koncerta biļetes iegādāšanos un savu klātbūtni koncerta laikā - neiebilstat, ka pasākuma laikā uzņemtais foto un video būs izmantots publicitātes nolūkiem, kā arī esiet informēti, ka pasākuma laikā būs ievēroti šā laika MK noteikumi pasākuma vietās. 

 

           

 

ĢIMENES PĒCPUSDIENA

Info par datumu vēl sekos...

 12:00 - 17:00  

Ģimenēm ar bērniem Mazmežotnes muiža piedāvā kopā  noskatīties jauno multeni "Karalienes Korgijs", pusdienot muižas pēcpusdienas bufetē un izbaudīt dažādas aktivitātes ārā. 

Īss apraksts par multeni:   

latviski ierunātā pilnmetrāžas animacijas filma “Karalienes Korgijs”-  sirsnīgs stāsts par britu karaļnama sunīti, kas paņēmis brīvsoli un uz laiku izbēdzis, lai iekultos dažādos jautros piedzīvojumos. Vairāk informācijas un treileri skatīt šeit: 

https://www.acmefilm.lv/lv/kino/the-queens-corgi 

Filmas garums 1h 32 min 

 

BIĻEŠU CENAS   

5,00 EUR/personai - multene  

15,00 EUR/ bērniem līdz 12g. vecumam - multene + pēcpusdienas bufete  

20,00 EUR/ bērniem no 12 gadu vecuma un pieaugušajiem - multene + pēcpusdienas bufete   

Bezmaksas ieeja un bufete - maziem bērniem līdz 3 gadu vecumam

 

DIENAS PLĀNS 

Ierašanās: no 12:00  

Multene : no 13:00 līdz 14:30   

Pēcpusdienas bufete: no 14:30 līdz 16:00  

Aktivitātes ārā (labos laika apstākļos): no 12:00 līdz 17:00  

(Informācija par aktivitātēm vēl sekos)  

Dzērienu bufete: no 12:00 līdz 17:00

Rezervācijas:  

T. + 37125772269 

e-pasts: info@mazmezotne.lv  

Facebook: Mazmežotnes muiža  

P.S. Ar kino apmeklējuma biļetes iegādāšanos un savu klātbūtni šajā laikā - neiebilstat, ka kino apmeklējuma laikā uzņemtais foto būs izmantots publicitātes nolūkiem, kā arī esiet informēti, ka kino pasākuma laikā būs ievēroti šā laika MK noteikumi pasākuma vietās. 

 

 

             

 

 

            

 

 

 

Atskats uz pasākumiem 2020.gadā: 

 

Teātra, mūzikas un dzejas vakars 

07.11.2020.

 18:00

Mazmežotnes muiža aicina uz pirmo muižas teātra vakaru, kurš turpināsies ar dzejas lasījumiem ģitāras mūzikas pavadījumā.

Aktiera Andra Buļa monoizrāde " Lidojums" .

Izrādē aktieris atklāti stāsta par savām „pirmajām reizēm” – pirmo 1.septembri, pirmo mīlestību, pirmo nodevību un nožēlu. Turklāt šis „lidojums” nav klasiska monoizrāde, kur skatītājam jāklausās gari, monotoni teksti, bet gan aizraujošs kolektīvs piedzīvojums, kurā ikviens izrādes apmeklētājs iejūtas pavisam reāla lidmašīnas pasažiera lomā. Izrāde pārkāpj standartus, uzrunājot klātesošos tik tieši, ka robeža starp aktieri un skatītāju izzūd. 

Lidojuma, kas ilgst stundu un divdesmit minūtes, laikā Andris Bulis, būdams tūkstošs metrus tuvāk Dievam, atklāj savu dvēseli — par savu bērnību, par vecākiem, par skolas laiku un ģimenes dzīvi. Ja būtu jāatrod pareizie vārdi, lai konstatētu, par ko tad īsti ir šī izrāde, nāktos teikt — par neko. Un par visu. Par svarīgāko, kas paliek cilvēka atmiņās: par bērnības mīļākajām rotaļlietām, par vecmāmiņu, kura šķirsta albūmu, par bērnu dienu mēteli un zābakiem, kas tik ļoti spiež. 

Teātra, mūzikas un dzejas vakars paredzēts divās daļās.

 18:00 - 19:30  - Monoizrāde "Lidojums"

Starpbrīdis 30 - 40 min.

20:15  - 21:30 Dzejas lasījumi no Andra Buļa dzejas krājumiem 

Ērika Upenieka ģitārspēles pavadījumā.

 

 

Aktieris Andris Bulis lasīs savu dzeju gan no 3 iepriekšējiem dzejoļu krājumiem, gan no krājuma " Erotērika"...

 

 

            

 

IGO UN ĒRIKS UPENIEKS koncertprogrammā 

"SAPNIS CEĻĀ"  

23.05.2020. - pārcelts uz 24.10.2020. 

19:00

Koncertprogrammā izskanēs klausītāju iemīļotas melodijas no komponistiem Aivara Hermaņa, Jāņa Strazda un Igo, bet koncerta pamatā komponista un ģitārista Ērika Upenieka un Igo kopdarbs ar tituldziesmu "Sapnis ceļā". 

Akustiskais koncerts iedvesmos un radīs īsto atmosfēru koncertos, gan iekštelpās, gan ārpus tām, koncerta noslēgumā skatītājus aizraus dziesmu popūrījs ar Igo tik labi zināmajām dziesmām. 

Koncerts notiks Mazmežotnes muižas pasākumu stallī - divās daļās, ar starpbrīdi.   

Ieeja no plkst.17:30.  

Pirms/pēc koncerta varēsiet izstaigāties pa plašo un izgaismoto muižas teritoriju, baudot vakara  gaismiņu romantiku.   

Pasākumu stallī darbosies bufete, kur varēsiet iegādāties gan uzkodiņas, gan dzērienus.  

Muižas restorānā varēsiet pirms/pēc koncerta rezervēt galdiņus un  pusdienot/vakariņot omulīgā vakara gaisotnē. 

Jau laikus padomājot par burvīgas sestdienas pavadīšanu un nesteidzīga svētdienas rīta sagaidīšanu, muižas viesnīca piedāvā rezervēt mājīgas muižas senajā atmosfērā iekārtotas istabiņas. 

Mēs jūs gaidīsim! 

Uz tikšanos! 

Lai iegādātos biļeti, spied šeit!   

P.S. Ar koncerta biļetes iegādāšanos un savu klātbūtni koncerta laikā - neiebilstat, ka pasākuma laikā uzņemtais foto un video būs izmantots publicitātes nolūkiem, kā arī esiet informēti, ka pasākuma laikā būs ievēroti šā laika MK noteikumi pasākuma vietās. 

 

             

 

Jānis LŪSĒNS un Ingus PĒTERSONS koncertprogrammā NEATRASTAI… 

17.10.2020.

 19:00

Dziedātājs Ingus Pētersons un komponists Jānis Lūsēns ir studiju biedri, taču viņu pirmā nopietnā sadarbība sākās tikai 2009.gadā, veidojot dziesmu ciklu Mazu brīdi pirms, kur Ingus samtainā un vīrišķīgā balss savijās ar Kristīnes Zadovskas dzirkstošo mecosoprānu. Jāņa Lūsēna dziesmas ar latviešu dzejas klasiķu Skalbes un Plūdoņa vārdiem guva lielu klausītāju atzinību un, pateicoties lielajai interesei, tika nospēlēti vairāk kā 100 koncertu visā Latvijā. 2016.gadā komponistam Jānim Lūsēnam radās ideja par īpašu Ingum Pēteronam rakstītu dziesmu ciklu, kas realizējās koncertprogrammā Romantika un tika atskaņots visās lielākajās Latvijas koncertzālēs. Abas šīs programmas pieejamas CD formātā un arī www.janislusens.lv. Pēc ilgāka pārtraukuma abi mūziķi ir izveidojuši izlasi no abām šīm programmām un devuši tai nosaukumu Neatrastai. Šajā koncertprogrammā dominē apcerīgums, romantiskas un sentimentālas noskaņas un smalka ironija. 

Mazmežotnes muižā koncertā piedalīsies Ingus Pētersons (balss), Jānis Lūsēns (klavieres) un Marita Karpa (akordeons).

 

           

 

Ineta Rudzīte un ģitāristu duets  "Bague Duo" piedāvā - franču Gypsy jazz programmu

“Le Chemin”

 03.10.2020 

 

Inetas Rudzītes veidotās koncertprogrammas jau labu laiku nav iedomājamas bez franču dziesmām jeb šansoniem. “Franču šansons ir viens no iemesliem, kāpēc apgūstu šo skanīgo valodu. Šim žanram ļoti svarīgs ir saturs, vārdi. Izpildītājam emocionāli jābūt tur iekšā, jārada personīgs pārdzīvojums. Man patīk mūzikā runāt par galvu reibinošu un nelaimīgu mīlestību, skaistu satikšanos, arī skumju šķiršanos, par dzīves mirkļiem, kas tuvi un pazīstami ikvienam.”
Bague Duo ir divu virtuozu ģitāristu duets,  kurā apvienojušies izcili meistari: Aivars Hermanis un Ēriks Upenieks.  

 

Ineta Rudzīte ar Ēriku Upenieku  jau daudzus gadus muzicējuši kopā. Ēriks rakstījis Inetai dziesmas, abi kopā dziedājuši pat duetā. Ar Aivaru Hermani iepazinušies festivālā “Bildes”, kad arī visiem kopā radusies doma izveidot muzikālu programmu, kurā skanētu Gypsy jazz stila mūzika. 

 

Franču dziesmas jeb šansona vēsture, kā zināms, aizsākusies tālajos viduslaikos. Dziesmas labprāt dziedāja gan karaļa galmā, gan parastā tauta uz ielām. Savukārt, pagājušā gadsimta 30. gados, kad uz mūzikas skatuves savu vietu iekaroja džezs, rumāņu izcelsmes ģitārists Django apvienoja abus žanrus un radās čigānu džeza stila mūzika jeb Gypsy jazz. Popularitāti tas iemantoja Francijā otrā pasaules kara laikā. 

 

“Ļoti labprāt spēlējam šādu mūziku, tā mums visiem ir tuva sirdij, tāpēc arī dziesmas nāk viegli. Ceram, ka klausītāji un skatītāji to noteikti sajutīs,” tā mūziķi. 
Programmai dots nosaukums Le Chemin, jeb Ceļš.  Par jūtu mirkļa gaistošo burvību, par dienisķo, dramatisko, neizskaistināto dzīvi visapkārt, par ceļu, kas ejams gan kopā, gan katram savs. 

 

Koncertprogramma veidota kā muzikāls  stāstu ceļojums, īpaši piedomājot par atmosfēru un vēstījuma noskaņu. Programmā iekļautas gan visiem zināmās franču dzismas: Le Champs elysee, La vie en rose, arī Karlas Bruni izpildītā Quelqu’un ma dit, dziesma no multfilmas Ratatoulee Le festin. Un, protams, Gypsy jazz.
Koncertprogramma “Le Chemin”izskanēs:   

 

https://www.youtube.com/watch?v=Mfs0EhClJCw

 

           

 

Sergeja Jēgera mūzika un stāsti. CITĀDS KONCERTS  

26.09.2020, pl. 19:00

 

Daudz dzirdēts, ka Sergeja Jēgera balss skan kā enģelim. Samtainais un maigais kontrtenora balss tembrs patiešām spēj katru klausītāju aizvest pārpasaulīgos muzikālos ceļojumos… Šoreiz tas būs CITĀDS koncerts. Sergeja Jēgera brīnišķīgajā izpildījumā baudīsim latviešu komponistu un klasiķu skaņdarbus. Šis būs personiskāks koncerts kā citi, jo muzikālo programmu papildinās stāsti - daudz uzzināsim arī par Sergeja dzīvi, labdarību un viņa otru talantu. Tverot atvasaru aiz matiem un jau verot rudens sārto priekškaru – vēl baudīt skaisto Latvijas dabu Mazmežotnes muižas dārzā un ļaut dvēselei svinēt dzīvi un mūziku… 

Koncertmeistare – Ieva Šmite  

Ierašanās no plkst. 17.30. Koncerta sākums plkst.19.00.  

Koncerts divās daļās, ar starpbrīdi.  

Bufetē būs iespējams iegādāties dzērienus un uzkodiņas. Pirms koncerta iespējams doties pastaigā pa muižas plašo un izgaismoto teritoriju, kā arī rezervēt galdiņu un pusdienot/vakariņot muižas restorānā. Muižas viesnīca piedāvā nakšņošanu mājīgās muižas istabiņās.

 

Ar biļetes iegādāšanos un/vai savu klātbūtni šajā pasākumā skatītāji apliecina, ka ir informēti par to, ka pasākumā notiek fotogrāfēšana un filmēšanabun skatītājiem pret to nav iebildumu, kā arī nav iebildumu pret skatītāju attēla publiskošanu un izmantošanu publicitātes vajadzībām.

 

 

            

 

LATVIAN BLUES BAND koncerts  

19.09.2020. 

 

 

 Latvian Blues Band uzstāšanās vienmēr ir aizraujošas un oriģinālas ar publikas iesaistīšanu koncerta gaitā. Tā kā grupas repertuārs ir ļoti plašs un dažāds, grupa gandrīz nekad nespēlē pēc iepriekš sagatavotas gabalu secības, bet programmu veido uz vietas pēc izjūtām un koncerta atmosfēras, tādējādi, nākot uz Latvian Blues Band dzīvo uzstāšanos kaut nedēļu no vietas/pēc kārtas, katrs koncerts būs savādāks un, iespējams, pilnīgs pretstats no iepriekšējā. 

 

Kā grupas muzikālās ietekmes, kas visspilgtāk raksturo grupas skanējumu varētu nosaukt tādus māksliniekus, kā Albert King, Freddie King, B.B. King Albert Collins, Willie Dixon, Muddy Waters, T-Bone Walker un daudz citus. Grupas orģinālmūzika sniedzās no Ņūorleānas “second line” ritmiem sajaukumā ar r’n’b un soul mūziku līdz pat dziļam Chicago blues skanējumam. 

 

 

             

 

 

Ansamblis "Neaizmirstulītes" un Laimis Rācenājs - koncertprogrammā 

 IN THE MOOD 

 12.09.2020

 19:00

Vokāli instrumentālais ansamblis "Neaizmirstulītes" un Laimis Rācenājs aicina uz koncertu "In the Mood"!!!

In the Mood nozīmē just kaisli, būt sajūsmā par to, ko dari. Un mēs, vokālinstrumentālais ansamblis Neaizmirstulītes, gadu gaitā esam sakrājušas skaistu 20.gs. muzikālo pieredzi un sava ceļojuma pieturpunktā vēlamies apstāties, lai dalītos ar mūsuprāt brīnišķīgiem muzikālajiem atradumiem, kas ir kā stipras pārliecības, negurstošas mīlestības un spēcīga uzmundrinājuma apliecinājumi.

Vokālā daudzbalsība close harmony jeb šaura salikuma dziedājums ir izpildījuma veids, kurš īpaši aizrauj Neaizmirstulītes. Koncertā dzirdēsiet dziesmas no 40.-60. to gadu pasaules kulta vokālajiem ansambļiem The Chordettes, kuras iemantoja pasaules slavu ar dziesmām Mr.Sandman, Lollipop; The Andrew sisters;The Ronettes; The Platters, kā arī latviešu komponistu Ringolda Ores, Ģederta Ramana, Elgas Īgenbergas, Lolitas Vambutes, Raimonda Paula un citu komponistu šeit pat Latvijā radītas melodijas vokālam kvartetam ar instrumentālu pavadījumu.

Jau vairākus gadus Neazimirstulītēm ir izveidojusies tuva muzikāla saspēle ar izcilo latviešu estrādes, džeza un pasaules mūzikas interpretu Laimi Rācenāju. Laimja smalkais humors un unikālais dziesmas izpildījuma veids, saspēlē ar meiteņu jutekliskumu, aicinās piedzīvot cita gadsimta elpu un ļauties muzikālai burvībai.

Esi ar mums uz šī pozitīvā noskaņojuma viļņa!

www.neaizmirstulites.lv

 

             

 

 

Koncertprogramma "ESI MAN TĀ"

 06.08.2020

 

MAZMEŽOTNES MUIŽA  piedāvā skaistāko sajūtu dziesmu programmu - koncertu  - ESI MAN TĀ... , kurš izskanēs vasaras vēlā vakarā, norietot saulei un iestājoties krēslai...

Dziesmu programma būs īpaši izmeklēta ar sajūtu dziesmām no IMANTA KALNIŅA, JĀŅA LŪSĒNA, VALTA PŪCES UN AIVARA HERMAŅA  komponētajām dziesmām.

Programma veidota, domājot par vasaras skaistajiem vakariem, miglas celšanos, ūdens tuvumu un ziedu burvīgo smaržu vasaras skaistajās ziedu pļavās...

Tieši šī programma radīs īpašu  sajūtu atmosfēru, izskanot un saklausot mums katram  savu patīkamo noskaņu atmosfēras klātbūtni... 

Koncertā piedalās:

Solists un mūziķis: MARTS KRISTIĀNS KALNIŅŠ

PUTNU BALLES solistes: KRISTIĀNA STIRĀNE un LĪVA KALNIŅA

Pianists: JĀNIS MILTIŅŠ

Perkusionists: IVARS KALNIŅŠ 

Koncerta sākums: 21:00

Ierašanās: no 20:00

Koncerts -  2 daļās, ar starpbrīdi.

Atvērta būs āra koncerta bufetīte, kur varēs iegādāties dzērienus un uzkodiņas. 

 

              

 

 Duets Valters Pūce un Dainis Tenis

Koncertprogramma "Bez elektrības"

01.08.2020 

 

 

Čellists Valters Pūce un pianists Dainis Tenis satikās grupā DAGAMBA, kur abu mūziķu sadarbībā tapuši neskaitāmi aranžējumi gan roka, gan popa, gan pasaules, gan klasiskās mūzikas žanros. 
Šobrīd Valters un Dainis nolēmuši atgriezties pie pirmavota - klasiskās mūzikas pamatiem un tās oriģinālā skanējuma - pieklusinātāka, akustiskāka un intīmāka.  

 „Šis ir projekts, kas visu laiku ticis atlikts, jo nekad “nav laika”. Šobrīd mums šī ir burvīga iespēja atgriezties laikos, kad mācījāmies klasisko mūziku. Izdzīvosim to kopā - bez elektrības," aicina Valters Pūce un Dainis Tenis 

Ierašanās no pl. 19:00.  Koncerta sākums pl.20:00. 

Bufetē būs iespējams iegādāties dzērienus un uzkodiņas.     

Pēc iepriekšējām rezervācijām, iespējams pasūtīt pirms/pēc  koncerta restorānā galdiņu un rezervēt muižas viesnīcā istabiņas.    

P.S. Ar koncerta biļetes iegādāšanos un savu klātbūtni koncerta laikā - neiebilstat, ka pasākuma laikā uzņemtais foto un video būs izmantots publicitātes nolūkiem, kā arī esiet informēti, ka pasākuma vietā būs ievēroti pašreizējie MK noteikumi un ierobežojumi koncerta norises laikā.

 

 

             

 

 

Vasaras Saulgriežu koncerts 

IĻĢI

21.06.2020.

 

MAZMEŽOTNES MUIŽA sagaidīs Vasaras Saulgriežus 21.jūnija vakarā ar īpaši šim maģiskajam vakaram veltītu koncertu, kurā skanēs grupas "IĻĢI" visiem muižas koncerta apmeklētājiem veltīts koncerts. Vasaras Saulgriežu noskaņās...

Vakara gaitā skanēs grupas  "IĻĢI", gan tautai mīļas un populāras tautasdziesmas, gan grupas pašu sacerētas un jau mums ļoti pazīstamas un dziedamas vai dungojamas dziesmas līdzīgi, kā  arī neizpaliks īpaši Vasaras Saulgriežiem veltītas tautiskās melodijas un dziesmas - par uguni, sauli, latvju sētām, jāņuzālēm u.c. 

 

             

 

Artis Ločmelis (saksafons, klavieres/hamond)

piedāvā aizrautīgu vakaru blūza stilā! 

 13.jūnijs

 

 

 

             

 

Ineta Rudzīte un ĒRIKS UPENIEKS 

12.06.2020.

20:00

Koncertā izskanēs programma ar franču šansoniem, kā arī spāņu un latviešu iemīļotām dziesmām. 

Inetas Rudzītes veidotās koncertprogrammas jau labu laiku nav iedomājamas bez franču dziesmām jeb šansoniem. “Franču šansons ir viens no iemesliem, kāpēc apgūstu šo skanīgo valodu. Šim žanram ļoti svarīgs ir saturs, vārdi. Izpildītājam emocionāli jābūt tur iekšā, jārada personīgs pārdzīvojums. Man patīk mūzikā runāt par galvu reibinošu un nelaimīgu mīlestību, skaistu satikšanos, arī skumju šķiršanos, par dzīves mirkļiem, kas tuvi un pazīstami ikvienam.”

Koncerts notiks Mazmežotnes muižas pasākumu stallī pie galdiņiem, sēžot pie katra 2 klausītājiem, ievērojot visus šā laika MK noteikumus un ierobežojumus kultūras norises vietā.  

Ieeja no plkst.19:00. 

Pirms/pēc koncerta varēsiet izstaigāties pa plašo muižas teritoriju, baudot vakara  romantiku. 

Muižas restorānā, bārā vai terasē varēsiet pirms/pēc koncerta rezervēt galdiņus un  pusdienot/vakariņot omulīgā vakara gaisotnē. 

Jau laikus padomājot par burvīga piektdienas vakara pavadīšanu un nesteidzīga sestdienas rīta sagaidīšanu, muižas viesnīca piedāvā rezervēt mājīgas muižas senajā atmosfērā iekārtotas istabiņas. 

Mēs jūs gaidīsim! 

Uz tikšanos! 

P.S. Ar koncerta biļetes iegādāšanos un savu klātbūtni koncerta laikā - neiebilstat, ka pasākuma laikā uzņemtais foto vai video būs izmantots publicitātes nolūkiem.

 Biļetes iespējams rezervēt: 25772269

Ieejas maksa: 30 EUR/pers. ( cenā iekļauta vīna glāze un uzkodiņa) 

 

              

 

IGO UN ĒRIKS UPENIEKS koncertprogrammā

"SAPNIS CEĻĀ" 

06.06.2020.

 

 

Koncertprogrammā izskanēs klausītāju iemīļotas melodijas no komponistiem Aivara Hermaņa, Jāņa Strazda un Igo, bet koncerta pamatā komponista un ģitārista Ērika Upenieka un Igo kopdarbs ar tituldziesmu "Sapnis ceļā".

Akustiskais koncerts iedvesmos un radīs patīkamu atmosfēru, bet koncerta noslēgumā skatītājus aizraus dziesmu popūrījs ar Igo tik labi zināmajām dziesmām.

Koncerts notiks Mazmežotnes muižas pasākumu stallī pie galdiņiem, sēžot pie katra pa 2 klausītājiem, ievērojot visus šā laika MK noteikumus un ierobežojumus kultūras norises vietā.  

Paredzēti 2 koncerti: 17:00 un 20:00 

Pirms/pēc koncertiem varēsiet izstaigāties pa plašo  muižas teritoriju, baudot vakara  romantiku. 

Muižas restorānā, bārā vai terasē varēsiet pirms/pēc koncerta rezervēt galdiņus un  pusdienot/vakariņot vai baudīt vīnu omulīgā vakara gaisotnē. 

Jau laikus padomājot par burvīgas sestdienas pavadīšanu un nesteidzīga svētdienas rīta sagaidīšanu, muižas viesnīca piedāvā rezervēt mājīgas muižas senajā atmosfērā iekārtotas istabiņas. 

Mēs jūs gaidīsim! 

Uz tikšanos! 

 

             

 

 

Vestarda Šimkus koncerts "Gaismas lāses" 

14.03.2020.

19:00

"Koncerts būs manas mūzikas programma ar nosaukumu „Gaismas lāses”. Tajā ietverti pēdējo gadu laikā tapuši skaņdarbi klavierēm, kurus vieno gaiša noskaņa un laimes sajūta – gan viegli ēteriska, gan spēka un enerģijas pilna. Lielākā daļa no manas mūzikas ir tapusi, iedvesmojoties no pastaigām, kurās ik dienas dodos pa mežiem un pļavām netālu no savām mājām Kurzemes pusē. Šo pastaigu laikā esmu ieraudzījis, cik dažādos veidos atkal un atkal saules vai mēness gaisma var apspīdēt un, šķiet, pat iekrāsot vienu un to pašu ainavu, koku, ezeru vai jūras krastu. Šajā koncertprogrammā dzirdamā mūzika ir pierakstīta esence no tā, ko esmu improvizējis, pēc šīm pastaigām atgriežoties pie klavierēm un mēģinot izteikt redzēto mūzikā. Šķiet, ka šādas mūzikas radīšana ir veids, kā es rakstu savu vispersoniskāko dienasgrāmatu."

Ierašanās no pl. 17:30.  Koncerta sākums pl.19:00. 

Koncerts vienā daļā.

Bufetē būs iespējams iegādāties dzērienus un uzkodiņas.     

Pirms/pēc koncerta iespējams doties pastaigā pa muižas plašo  un izgaismoto teritoriju, kā arī rezervēt galdiņu un pusdienot/vakariņot muižas restorānā.     

 Muižas viesnīca piedāvā  nakšņošanu mājīgās muižas  istabiņās.

Ar biļetes iegādāšanos un/vai savu klātbūtni šajā pasākumā skatītāji apliecina, ka ir informēti par to, ka pasākumā notiek fotogrāfēšana un filmēšana, un skatītājiem pret to nav iebildumu,  kā arī nav iebildumu pret skatītāju attēla publiskošanu un izmantošanu publicitātes vajadzībām.   

 

             

 

SIEVIEŠU DIENAS IESKAŅAS KONCERTS

 Deniss Pashkevich/ Tuomo Uusitalo (Somija)

7.03.2020. 

Deniss Pashkevich ir viens no Baltijas vadošajiem džeza mūziķiem - saksofonists, flautists, komponists, producents un skolotājs mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikā, savos mūzikas pamatos izglītots gan akadēmiskās, gan mūsdienu ritmiskās mūzikas virzienos. Daudz iedvesmojies un smēlies idejas leģendārā saksofonista un komponista Džona Koltreina daiļradē Deniss Pashkevich ir viens no retajiem Baltijas reģiona māksliniekiem, kurš iekļauts Eiropas Džeza ģimenes kokā, kur minēts kā sava, unikāla stila pamatlicējs Latvijā.  

 

Savas līdzšinējās karjeras laikā viņš guvis jau nozīmīgu starptautisku atzinību, kļūstot par piecu saksofonzīmolu oficiālo mākslinieku un šobrīd pārstāvot četrus no tiem: "Marca Reeds" (Francija) un "Riga Winds Limited" (Lielbritānija/Latvija), "Kay Siebold Mouthpieces" (Vācija), "TT Mouthpieces" (Itālija). Deniss piedalījies vairāk nekā 50 albumu ierakstos. Albums "Variations", kas ierakstīts kopā ar leģendāriem mūziķiem - Vyacheslav Ganelin un Arkady Gotesman, saņēmis 4 zvaigžu vērtējumu pasaules slavenājā džeza žurnālā "Downbeat". Jaunākais albums "Asta In Madrid" veikts kopā ar dāņu mūziķiem un izdots vinila formātā Riga Room Records izdevniecībā. 

 

http://www.denisspashkevich.com

 

  1. martā Deniss Paskevich uzstāsies kopā ar izcilu somu džeza mūziķi Tuomo Uusitalo. Tuomo ir godalgots pianists, komponists un pedagogs, kurš atzinību un atpazīstams guvis uz Ņujorkas džeza skatuves gan kā solo mākslinieks, gan dažādu džeza grupu sastāvā. Tuomo Uusitalo dzimis Tamperē, Somijā. Pusaudžu gados spēlējis dažāda žanra mūziku – no klasiskas līdz rokam. Studējis mūziku Mūzikas un skatuves mākslas universitātē Austrijā. Studiju laikā koncertējis daudzviet Eiropā kopā ar tādām džeza leģendām, kā Bob Brookmeyer, Billy Hart, Curtis Fuller, Jimmy Cobb un Jim Rotondi un citiem. Pēc izcili absolvētās Mūzikas un skatuves mākslas universitātes Tuomo Uusitalo pārcēlies dzīvot uz ASV, kur regulāri muzicē Ņujorkā. 

 

http://www.tuomouusitalo.com

 

Deniss Pashkevich video linki: 

 

https://youtu.be/EcRZ2IEpurI
https://youtu.be/jcwmG3wsDas
https://youtu.be/0rBWFQIF2Xg

 

Tuomo Uusitalo video linki: 

 

https://youtu.be/Y4Ts_G6bbLY

 

https://youtu.be/o4hSTO8axQg

 

 

              

 

 

Nacionālā teātra aktrise DITA LŪRIŅA un pianists MĀRIS ŽAGARS 

15.02.2020.

 

Mazmežotnes muiža piedāvā apmeklēt  īpašu koncertprogrammu kopā ar dziedošo Nacionālā teātra aktrisi DITU LŪRIŅU un pianistu MĀRI ŽAGARU.

Programma veidota ar daudzveidīgu saturu, komunikāciju ar publiku, lai ietvertu sevī plašu, dažādu raksturu un noskaņu spektru, kuru caurvīs liela daļa arī no mīlestības tēmas. 

Muzikālajā vakara programmā skanēs daudzas iemīļotas un mums pazīstamas dziesmas,  kuras komponējuši mūsu latviešu komponisti: Raimonds Pauls, Zigmārs Liepiņš, Valts Pūce u.c.

 

Koncertā skanēs arī dziesmas no muzikālām izrādēm, kuras daudziem no mums atsauks atmiņā aizkustinošus mirkļus...

 

Bagātinot vakara programmu, klausītāji varēs  baudīt  arī vairākas dzejas kompozīcijas, kuras autori ir arī aktrises Ditas Lūriņas iemīļotie dzejnieki: Imants Ziedonis, Ēriks Ādamsons...

 

Tā kā koncerts aizskars arī mīlestības tēmu, tad ik katrs, kurš šajā vakarā ļausies visu Mīlētāju svētku nedēļai, varēs papildināt  savas sirds sajūtas, bagātinoties ar muzikālu baudījumu. 

 

              

 

Rihards Zaļupe

ZIEMAS atmosfēras

01.02.2020.

 

 

Šī programma ir man pašam kas jauns un, varētu teikt, pat intīms. Tā ir mana

sajūta, mana satikšanās pašam ar sevi mūzikā. Un es ticu, ka šī mūzika arī katram 

klausītājam būs tikšanās un saruna pašam ar sevi. Ziema ir laiks, kad sakārtot 

savas domas, sadzirdēt savas vēlmes, pabarot dvēseli un sagatavoties 

neprātīgam pavasara plaukumam un, manuprāt, mūzika ir ideāls instruments šim procesam

 

 

             

 

Atskats uz pasākumiem 2019.gadā:

 

 Mārtiņš Brauns Ziemassvētkos  

25.decembris 2019.gads, pl. 18:00

 

 

  

 

 

 

 Komponists Mārtiņš Brauns pirmo reizi  savā muzikālajā daiļradē ir uzsācis darbu pie Ziemassvētkiem veltītas koncertprogrammas tapšanas.

 

Par programmas vadmotīvu ir kļuvusi M.Brauna dziesma “Veltījums” no kinofilmas “Ziemassvētku jampadracis”, kura, gadiem ritot, nav izzudusi no latviešu klausītāju atmiņas un kļuvusi par savdabīgu latviešu Ziemassvētku dziesmu klasiku.

 

Kā skaidro pats komponists, pa šiem gadiem ir sacerēts gana daudz dziesmu, kuras aicina uz patiesām, tīrām un eksistenciālām pārdomām, sajūtām, kuras pārņem tieši Ziemassvētku laikā. Un ne jau tikai populārās Ziemassvētku melodijas vien var sniegt īpašo Ziemassvētku prieku.

 

Plašā melodisko dziesmu tematika, kas komponista mūziku rada tuvu un saprotamu ikvienam klausītājam, jaunajā Ziemassvētku koncertprogrammā sniegs neaizmirstamu baudījumu, klausoties kā jautras un nebēdnīgas dziesmiņas par ziemu, tā iedziļinoties apgarotos skaņdarbos par dievišķo sajūtu tuvumu. Turklāt īpašo muzikālo noskaņu, ietērptu Broņislavas Martuževas, Jāņa Petera, Māras Zālītes, Egila Zirņa un citu populāru dzejnieku vārdos, izpildīs jaunā un talantīgā vokālā grupa Insomnia.

 

 

 

Kaut arī vokālā apvienību "Insomnia" nodibināta vien pērnā gada novembrī, tā jau pārliecinoši sevi pieteikusi Latvijā, uzstājoties dažādos koncertos un labdarības pasākumos, kā arī nonākusi starptautiskajā apritē, iegūstot otro vietu vienā no pasaules vadošajiem a cappella konkursiem – "Moscow Spring A Cappella".

 

Grupu veido esošie un bijušie Rīgas Doma kora skolas audzēkņi - domubiedri, kurus vieno mūzikas mīlestība, dziedāšana un degsme sasniegt visaugstākos mērķus un iespējas krāt pieredzi visdažādākajos vokālās dziedāšanas stilos un žanros. 

 

"Tas, ka Mārtiņš Brauns izvēlējies tieši grupu "Insomnia" saviem Ziemassvētku koncertiem, ir liels gods un arī atbildība," atzīst grupas vadītājs Roberts  Memmēns. 

 

 Instrumentālo pavadījumu veidos stīgu kvartets un paši grupas Insomnia dziedātāji un mūziķi. 

 

Brīnišķīgā mūzika sintēzē ar svaigo "Insomnia" izpildījumu būs kā spirgts ziemas gaisa malks svētku laikā - Mārtiņa Brauna Veltījums katram un ikvienam. 

 

 

 

 

Ziemassvētku koncerts

ES TICU... 

21.12.2019.

19:00

 

 

  

 

            Gada nogalē – 21.decembrī Mazmežotnes muižā izskanēs jauna Ziemassvētku noskaņu programma „ES TICU...”. Tajā komponista Valta Pūces vadībā apvienojušies izcili mūzikas profesionāļi – brīnumskaistās balss īpašniece, operdziedātāja Inga Šļubovska Kancēviča, vijoļspēles meistars Raimonds Ozols, niansētā flautas burve Dita Krenberga un pats Valts Pūce pie taustiņinstrumentiem.

 

            Programmā skanēs tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, instrumentāli skaņdarbi un komponista Valta Pūces oriģināldarbi ziemīgās noskaņās. Koncerta veidotāji aicina izbaudīt Adventes laika gaišās noskaņas mūzikā kopā ar augstas raudzes mūziķiem, un ļauties tai dievišķajai Mīlestības enerģijai, kas caurstrāvo ikvienu sirdi, sarunāties mūzikas valodā un ticēt...

 

            „Ne velti koncerta nosaukumam esam izvēlējušies šos iedvesmas, pārliecības un ticības spēka vārdus, lai arī katru no mūsu koncerta klausītājiem rosinātu izjust gaišo Ziemassvētku gaidīšanas laiku, tiecoties uz patiesu tīrību, pacietību un mīlestību...”, saka koncerta producents Aigars Dinsbergs.

 

            Šo domu turpina arī paši koncerta dalībnieki:

 

  • „Latviešu sakāmvārds vēsta - Kas tic, tam piepildās. Lai Ziemassvētku laiks stiprina mūsu ticību labajam un dod pārliecību, ka Dieva Mīlestība vienmēr ir klātesoša. Lai gaisma un prieks mūsu dvēselēs!” (Dita Krenberga)
  • „ Šī pasaule nav ideāla, taču tā kļūs arvien labāka. Es tam ticu...” (Valts Pūce)
  • „Es ticu, ka sirsnīgs smaids dara labāku pasauli! Es  ticu, ka mūzika paceļ dvēseli un spēj to dziedināt! Es ticu, ka laime sākas ar mani pašu, ticu, ka katra stunda, kuru es pavadu dziedot, dara mani labāku un bagātāku! Es ticu Dievam, un ticu, ka ilgas pēc Gaismas atved pie Tās!” (Inga Šļubovska Kancēviča).
  • „Es ticu, ka mūzikas spēks veic brīnumus katrā mūsu sirdī, tikai ļaujies saņemt šo dāvanu un dāvā to arī citiem” (Raimonds Ozols) 

 

Ziemassvētku koncerts „ES TICU...” Mazmežotnes muižā notiks 21.decembrī 19:00. Biļetes iepriekšpārdošanā aicinām iegādāties „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

 

    

 

 

Koncertprogramma

 

ZIEMA

 

7.12.2019.

19:00 

 

 

Pirms vairāk kā desmit gadiem mūziķis un komponists Gints Sola ieskaņoja instrumentālu noskaņu albumu ar nosaukumu ZIEMA. Šī albuma iedvesmota veidojās nu jau vokāli instrumentālā programma ar tādu pašu nosaukumu ZIEMA, kuru caurvij Kristīnes Kalniņas un Marta Kristiāna Kalniņa dziedātās melodijas. Kā zināms, Latvijā ziemas periods ir gana ilgs. Tas sevī ietver prieku par pirmo sniegu, brāzmainos ziemeļu vējus, vizuļojošos sarmas laukus, pārdomu un miera pilno Adventi, svētku smaržu un sveču gaismas siltumu, arī stindzinošo salu, kā arī pelēko slapdraņķi, un starp to visu ilgas pēc gaismas.

 

Kristīne: “Programmā izdziedāsim mūsu ziemas stāstu, kas sevī ietver latviešu komponistu skaņdarbus un tautas dziesmas, arī pasaulē zināmas melodijas, kas sakņojušās vācu, basku, īru un citās kultūrās. Izmantojot plašo instrumentāriju, katru skaņdarbu veidosim kā skanošu gleznu, ļaujot klausītājiem piedzīvot katram savu ziemas stāstu.” 

 

Kristīne Kalniņa - balss, vijole, kokle

 

Marts Kristiāns Kalniņš - balss, oboja, harmonium, klavieres

 

Edgars Kārklis - balss, stabules, dūdas, akordeons

 

Ilze Grunte - ģitāras, arfa

 

Gints Sola - ģitāras

 

 

         

 

 Kinovakars

Mazmežotnes muižā

22.11.19.

19:00

Vēsturiska kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu. 

 

        

   

Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa koncerts "Vēlēšanās" 

23.11.2019.

19:00 

 

 

 

 

Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa koncerts Vēlēšanās Mazmežotnes muižā. 

 

23.novembrī, plkst. 19.00 Mazmežotnes muižā dziedātāja Ieva Akuratere klausītājus iepriecinās ar dziesmām no jaunā soloalbuma Vēlēšanās, kas tapis sadarbībā ar ģitāristu un komponistu Aivaru Hermani. Koncertā izskanēs arī citas abu mākslinieku sadarbībā radušās dziesmas, kā arī dziesmas Latvijai un populāras Ziemassvētku dziesmas.

 

            Latvijā labi pazīstamo un iemīļoto mūziķu sadarbība aizsākās pirms 30 gadiem. Radošo saskaņu un vienotu muzikālo izjūtu viņi atklāja, strādājot pie dziesmu cikla Klusums starp mums (1990) ar Igo dzeju. Sekoja dzejnieka Linarda Tauna vārsmu iedvesmots cikls Plīvošana ar pilsētu (1997), bet jaundarba Vēlēšanās dziesmu vārdu autore lielākoties ir pati Akuratere. 

 

            Pirmais šāda darbības virziena impulss bija Ievas agrā jaunībā sacerētais dzejolis Naktī, kam pirms dažiem gadiem Aivars atrada vajadzīgo melodiju. No viņa puses izskanēja pamudinājums turpināt dzejot, lai varētu radīt jaunu ieskaņojumu albumu. Pirms četriem gadiem Akurateri bija uzrunājis Vizmas Belševicas dzejolis Vienaldzības, kas, Hermaņa skaņu valodā tverts, tika atskaņots abu kopīgajos koncertos. No jaunības dziedātājai saglabājās laikraksta izgriezums – amerikāņu dzejnieces Kellijas Čerijas dzejoļa Gaiss ir mīlestība publicējums, kas pirms vairākiem gadiem tapušas dziesmas veidolā veidoja trešo stūrakmeni jaunā diska arhitektūrā. 

 

            Ieva Akuratere kā dzejniece un dziesmu vārdu autore izpaudusies gan savā solo daiļradē, gan grupu Simulācija un Lidojošais paklājs programmās. Ieilgusī pauze dzejā dziedātāju darīja nedrošu, taču pērnajā ziemā veidojās ideāli apstākļi radošajam procesam. Savā Apšuciema mājā Ieva pa vienu logu varēja raudzīties uz Lāčupīti, pa otru – tālumā saskatīt jūru, un ar baltu vilku suni pie kājām dzejoja sev tīkamā, harmoniskā un laimīgā situācijā nobriedušas sievietes pašapziņā. Hermaņa daiļrades princips ir mūzikas radīšana jau gatavam dzejolim. Lai izjustu savu rindu ritmiskumu, Ieva tās, staigājot gar jūru, skandēja tik ilgi, līdz dzeja ieguva ideālu veidolu. Topošā albuma stilu mūziķi formulē kā impresionismu – tā ir viegla, gaisīga rotaļa ar situācijām, svarīgu lietu nesvarīga piesaukšana, uzplaiksnījumu un gaismēnu mija. Abu autoru saliedētību pierāda dziesmas Stāvs tapšana: Akuratere dzejojot paturēja prātā budistu klostera atmosfēru un izbrīnījās, kad Hermanis atsūtīja pavadījumu ar gongu, zvaniņu un tablu skaņām, jo bija intuitīvu nojautis Ievas domu pat bez skaidrojuma. Tikpat dabiski un izteiksmīgi ir pārējie albuma skaņdarbi Pacelties pāri, Dzīvība, Smilšu pulkstenis un tituldziesma Vēlēšanās. Dziedātājai pašai ļoti mīļa ir dziesma Mēness, kuru iedvesmojusi spīdekļa atblāzma tumšajā Lāčupītē.

 

Koncerts sniegs muzikālu baudījumu tandēma Akuratere – Hermanis līdzšinējiem cienītājiem un visiem, kas mūzikā meklē dabiskumu, sirsnību, reizē vienkāršību un izsmalcinātību. 

 

 

 

 

 

LATVIAN BLUES BAND

koncerts 

 

9.11.2019.

 

19:00

 

 

 Latvian Blues Band uzstāšanās vienmēr ir aizraujošas un oriģinālas ar publikas iesaistīšanu koncerta gaitā. Tā kā grupas repertuārs ir ļoti plašs un dažāds, grupa gandrīz nekad nespēlē pēc iepriekš sagatavotas gabalu secības, bet programmu veido uz vietas pēc izjūtām un koncerta atmosfēras, tādējādi, nākot uz Latvian Blues Band dzīvo uzstāšanos kaut nedēļu no vietas/pēc kārtas, katrs koncerts būs savādāks un, iespējams, pilnīgs pretstats no iepriekšējā.

 

Kā grupas muzikālās ietekmes, kas visspilgtāk raksturo grupas skanējumu varētu nosaukt tādus māksliniekus, kā Albert King, Freddie King, B.B. King Albert Collins, Willie Dixon, Muddy Waters, T-Bone Walker un daudz citus. Grupas orģinālmūzika sniedzās no Ņūorleānas “second line” ritmiem sajaukumā ar r’n’b un soul mūziku līdz pat dziļam Chicago blues skanējumam.

 

 

GUNTARA RAČA autorvakars “MĪLESTĪBA IR”

 

02.11.2019.

 

 

Šī gada 22. augustā nāca klajā jauna Guntara Rača dzejoļu grāmata un akustiskās mūzikas albums “Mīlestība ir”. Lai iepazīstinātu savus lasītājus un klausītājus ar šo programmu, autors sagatavojis īpašu muzikāli literāru programmu, kura katru uzstāšanās reizi ir nedaudz atšķirīga, jo mainās gan repertuārs, gan katra koncerta dalībnieki.

 

Autorvakarā “Mazmežotnē” piedalīsies grupas “Saldās sejas” un “Bet Bet” dalībnieki Uģis Tirzītis (ģitāra) un Andris Alviķis (bass). Īpašie viesi - dziedātāja Katrīna Bindere, daudz sološais dziedātājs un ģitārists Jānis Narkevics Jr., kā arī vēl pavisam jauniņā dziedātāja Kristena Cīrule un vēl kādi, iepriekš neizziņoti viesi. Programmā dzirdēsiet dziesmas no jaunajai grāmatai “Mīlestība ir” pievienotā akustiskā albuma, kurā iekļautas Raimonda Paula, Tomasa Kleina, Ainara Virgas, Kārļa Lāča, Zigfrīda Muktupāvela un paša Guntara dziesmas ar Rača vārdiem. Dzirdēsiet aizraujošus stāstus un dzejas lasījumus no grāmatas “Mīlestība ir”, kā arī dzejoļus no populārās grāmatas “365”. Apmeklētājiem būs iespēja iegādāties grāmatas un saņemt autora autogrāfus, kopīgi nofotografēties un aprunāties.

 

Mārcis AUZIŅŠ un Aija VĪTOLIŅA

KRUSTOJUMI

26.10.2019

 

 

 

 

Dziedātāja Aija Vītoliņa un ģitārists Mārcis Auziņš koncertprogrammā

 

"Krustojumi"  

 

Koncertprogramma "Krustojumi" ir muzikāls ceļojums dažādu valstu,

 

valodu, žanru pasaulē, ietērpts dziedātājas Aijas Vītoliņas brīnišķīgajā balsī un Mārča Auziņa ģitāras aranžijās. No "Karmenas" Spānijā līdz "Elizejas laukiem" Francijā, no "Ķiršu lietus" Latvijā līdz "Maria de Buenos Aires" Argentīnā. Ceļojums mūzikas pasaulē, kas neatstās vienaldzīgu nevienu klausītāju. 

 

 

 

 F. ŠOPĒNA MŪZIKAS koncerts CILVĒKA SIRDS

 

  

Programmā:

 

Friderika Šopēna klaviermūzika Ingunas Puriņas atskaņojumā. 

Nikolaja Rēriha gleznu video projekcijas Kristapa Gaiļa interpretācijā.  

Par koncertu: 

“Friderika Šopēna mūzikā skan cilvēka sirds valoda – jūtīga, ilgojoša, kaismīga – gan gaviles, gan sāpes piedzīvojoša.  

Nikolaja Rēriha gleznas, savukārt, aicina domāt par dzīves filozofisko jēgu, caur ko katrs pārdzīvojums iegūst jaunu spilgtumu un dziļumu. 

Mana ideja šim koncertam – ceļš cauri dvēseles dzīlēm Šopēna mūzikā uz gara virsotnēm Rēriha gleznās.” 

Inguna

 

 

Par mākslinieci:

Inguna Puriņa – pianiste, koncertmeistare, pedagogs Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā. Pianisma skolu apguvusi pie tādiem izciliem pedagogiem kā Inese Glūdiņa, prof. Igors Kalniņš un prof. Ventis Zilberts. Ingunas ikdienas darbs visvairāk saistīts ar jaunajiem dziedātājiem JVLMA Operas klasē. Laiku pa laikam, kā radošs lidojums mākslā, dzimst solo programmas. Tāds ir arī Šopēna mūzikas vakars – sen iecerēts, nu priekšā nests katra klausītāja sirdij. 

 

 

 

Raimonda Ozola jubildejas koncerts

 

Dažādu laikmetu  komponistu  N. Paganini un A. Piazollas kamerversiju koncertprogrammu  piedāvā Raimonds Ozols ( vijole), Mārcis Auziņš (ģitāra), un Raimonds Macats ( čells, taustiņinstrumenti un harmonijas) . Koncerta iecere radusies jau labu laiku, iedvesmojoties no tās mūzikas mantojuma krātuves, kuras skaņdarbi  Latvijā nav tik bieži dzirdēti.

N. Paganini daiļrade katram no mums saistās ar virtuozo vijoļmūziku, tomēr komponists  radījis arī izcilu  romantisko kamermūziku-  Duetto Amoroso, Grand sonata, Tercetto vijolei, ģitārai un basam , ko būs iespējams dzirdēt šajā koncertā. Katram skaņdarbam ir savs izcelsmes stāsts, kas visbiežāk  ir saistīts ar kādu intīmu  brīdi komponista dzīvē. Koncerta pirmā daļa solās būt  īsts mīlestības starojuma savirknējums, kas atklās  gan N. Paganini  ārišķīgās spozmes un popmozitātes raksturu, gan pazemīgas un dziļas mīlestības  romantiku.

Arī A. Piazollas daiļradē, blakus bieži atskaņotajiem kaislīgajiem  Argentīnas tango, Latvijā vēl ir daudz  nedzirdēta. Pārsteigumus sola komponista tā  daiļrades puse, kas saistīta ar paša A. Pizaoollas dvēseles pārdzīvojumiem.

Koncerta programma ir izvēlēta plašai klausītāju gaumei un izpildītāji sola emocionālu baudījumu visiem, jo koncerta satura veidošana un muzicēšana ir sirds darbs, pirmkārt,  pašiem mūziķiem. Un šobrīd  viss liecina par to, ka koncertprogramma izdosies!

Uz  drīzu tikšanos koncertā Mazmežotnes muižā!

 

Trīs Latvijas Tenori 

05.10.2019.,  pl.19:00 

 

Trīs Latvijas Tenori – Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs – aicina uz īpašu koncertu Mazmežotnes muižā.

5.oktobrī ar īpašu koncertu Mazmežotnes muižā viesosies trīs populārākie Latvijas tenori – Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs. Kā pauž mākslinieki, šī būs ekskluzīva iespēja noklausīties viņu koncertprogrammu, kas sevī ietver populārākās dziesmas, kas gadu gaitā  izskanējušas neskaitāmos viņu koncertos. Koncertā kopā ar "Trīs Latvijas Tenoriem" uzstāsies pianists Māris Žagars.

Kā jau vēstīts iepriekš, pagājušajā gadā ar vērienīgiem koncertiem "Trīs Latvijas Tenori" svinēja sava radošā tandēma 20 gadu pastāvēšanas jubileju.

„Laika gaitā tenoriem izveidojusies lieliska sadarbība ar labākajiem latviešu komponistiem un populāriem skatuves māksliniekiem, kā arī apgūts brīnišķīgs repertuārs no klasikas līdz pat popmūzikai. Bet pats galvenais – dziedātāji ir iemantojuši nedalītu tautas mīlestību, kas virmo gaisā katrā viņu koncertā,” uzsver koncerta producents Jānis Kļaviņš.

 

 

   

 

Jau kopš agras jaunības komponists Jānis Lūsēns ir aizrāvies ar dažādu mūzikas instrumentu kolekcionēšanu un jauniem tembrāliem meklējumiem. Ik vakara ļaušanās improvizācijas priekam katru reizi no jauna rada neparastus salikumus un skaniskus motīvus. 

 

MŪZIKA VAKARA MIERAM klausītājiem būs kā neliels ceļojums katra iekšējā pasaulē, kur komponists aicinās caur personīgām asociācijām tuvoties mieram un ļaušanās priekam mūzikā.

 

Koncerta apmeklētājiem pirmajās divās rindās būs iespēja mūzikas skaņas baudīt pusguļus stāvoklī ērtos atpūtas krēslos un, aizverot acis,  ļauties tikai mūzikas valdzinošajai varai. 

 

 Katrs vakars sāksies ar J. Lūsēna instrumentu laboratoriju un otrā daļā viesosies komponistam tuvi mūziķi.

   

 

Jānis Lūsēns un Vestards Šimkus

13.09.2019. 

 

 Vestards Šimkus par vasaras festivāla MŪZIKA VAKARA MIERAM noslēguma koncertu:

"Mans  priekšnesums 13.septembra vakarā būs pilnībā improvizēta klaviermūzika, kas manī radīsies tieši brīdī, kad pirksti satiksies ar taustiņiem un es pats – ar tā vakara koncerta klausītājiem. Improvizētas mūzikas koncertus esmu spēlējis pēdējo gadu laikā vairākkārt ne tikai Latvijā, bet arī Spānijā, Vācijā un Šveicē. Taču šis koncerts atšķirsies ar savu īpaši rāmo atmosfēru, tāpēc jau tagad zinu, ka šajā gadījumā improvizēšu mūziku, kurai jākļūst par šīs atmosfēras harmonisku sastāvdaļu – tā būs gaiša un mierīga skaņu ainava, pilna ar tikai mūzikā izsakāmo sajūtu, kādu vasaras noslēguma vakaros manī bieži izraisa saulrieta krāsu satikšanās ar nakts dzidro melnumu. 

 

Raimonds Pauls un Dināra Rudāne

koncerts "Viņa un Viņš"

06.09.2019.

Maestro Raimonds Pauls un dziedātāja Dināra Rudāne koncertprogrammā “Viņa un Viņš”

 Koncertprogrammā “Viņa un Viņš” uz vienas skatuves satiekas divi mākslinieki - Maestro Raimonds Pauls un dziedātāja Dināra Rudāne.

Mazmežotnes muiža būs kā pirmā uzstāšanās vieta abiem māksliniekiem, uzsākot savu šā rudens jauno koncertprogrammu.

    “Šī programma ir jauna, atšķirīga ar to, ka radīta vienai no jaunās paaudzes talantīgākajai, daudzsološākajai dziedātājai. Augstu vērtēju Dināras Rudānes balss īpašības, tembrālo krāsu un plašo diapazonu. Pie šīs koncertprogrammas repertuāra izvēles esmu strādājis, izceļot Dināras balss nianses. Koncertā izskanēs gan pilnīgi jaunas dziesmas ar dzejnieku -  Jāņa Pētera, Leona Brieža un Guntara Rača - vārdiem, gan varbūt piemirstas melodijas,  kas savulaik radītas kinofilmām,  un citām vajadzībām”, tā savu jauno koncertprogrammu raksturo Raimonds Pauls. 

   

MUSIQQ koncerts  

31.08.2019.

2019. gads grupai Musiqq ir īpašs, jo aprit 10 gadi, kopš grupas dibināšanas. 

Musiqq ir iemantojuši daudzus patstāvīgus klausītājus, sadarbojušies ar sev tuviem mūziķiem, ieguvuši lieliskus apbalvojumus, izdevuši 4 albumus un pēdējais no tiem ir ar nosaukumu "10".

Albums ir sarakstīts par godu grupas jubilejai un tajā ir iekļautas desmit jaunas dziesmas. Mazmežotnes muižas koncertā izskanēs gan dziesmas no jaunā Jubilejas albuma "10", gan arī izskanēs daudzas jau tautā iemīļotas un populāras Musiqq dziesmas.

 

Jānis Lūsēns un Laima Jansone 

 

09.08.2019

 

  

 Latviešu koklētāja Laima Jansone dzimusi Rīgā un absolvējusi etnomuzikoloģijas bakalaura programmu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, papildu izglītību ieguvusi Sibēliusa akadēmijā Helsinkos. Savā mūzikā apvieno etnogrāfisko un elektrisko kokļu skaņas, lielu nozīmi piešķirot improvizācijai.


Profesionālo solokarjeru Laima Jansone sāka 2011. gadā. Kopš tā laika viņa regulāri uzstājas gan Latvijā, gan ārzemēs – Rietumeiropā un Ziemeļeiropā, Japānā, Austrālijā u. c. Spēlējusi kopā ar Valsts kamerorķestri Sinfonietta Riga, Latvijas Radio kori, etnodžeza trio Zarbugans Baltijas lielākajā džeza festivālā Rīgas ritmi un Cēsu mākslas festivālā. 2011. gadā uz galvenās skatuves uzstājusies pasaules plašākajā world music gadatirgū WOMEX. Šajā pašā gadā sadarbībā ar režisoru

Olafu Okonovu izdevusi DVD un CD ierakstu Sidrabs. 2014.


Pēdējo gadu spilgtākie notikumi ir Laimas uzstāšanās ar Raimondu Paulu koncertā Born in Riga, uzstāšanās ar Fēru salu dziedātāju Eivoru un kopā ar DJ Monsta izveidotā koncertprogramma ZeMe, kas radīta latviešu tradicionālās mūzikas un elektronikas sintēzē.

 

Programma Mēness ceļos balstīta akustisko kokļu skaņu rakstos, ietekmējoties no mitoloģiskajiem stāstiem par Mēnesi un lūkojot pēc dzidrām, tīrām skaņām, kas rotaļājas visuma mirdzumā.

 

 

Jānis Lūsēns un Rihards Zaļupe 

 

19.07.2019

 

 

 

 

Riharda Zaļupes koncertprogramma "Vasaras Atmosfēras" tapusi jau 2016. gada vasaras nogalē un paspējusi izskanēt Rīgā, Daugavas koncertzālē un Siguldā "Skaņu un Garšu festivāls" ietvaros. Šī programma ir turpinājums  godalgotajai koncertprogrammai "Ziemas Atmosfēras" un turpina stāstu par dabu, tās ritmiem un komponista sajūtām esot dabā un iedvesmojoties no tās. Saulainai un rosīgai vasaras dienai, miglainai un mazliet nostaļģiskai vasaras novakarei, kā arī zvaigžņotai vasaras naktij...

 

Rihards Zaļupe (sitaminstrumenti un marimba) 

LMT straume koncertieraksts no Siguldas "Skaņu un Garšu festivāla" baudāms ŠEIT

 

 

 

          

  RAXTU RAXTI koncerts

2019.gada 20.jūnijā, pl. 20:00

Muzikālās apvienības "Raxtu Raxti" koncerts. Koncertā skanēs gan labi pazīstamas dziesmas no “Raxtu Raxtu” pērn izdotā albumiem "Vēstījums rakstos", "Man bij'dziesmu vācelīte" “Līgo”, gan versijas par latviešu tautasdziesmu tēmām un Imanta Kalniņa dziesmas tautas mūzikai pietuvinātos aranžējumos.  

“Raxtu Raxti” ir šobrīd Latvijā un arī daudzviet pasaulē labi pazīstama latviešu mūsdienu tautas mūzikas apvienība, kuras daiļradē sadzīvo tradīciju spēks ar mūsdienīgiem muzikāliem eksperimentiem, profesionālu un enerģijas pilnu skatuves sniegumu.

Grupā muzicē pieredzes bagāti mūziķi: Kristīne Kārkle, Marts Kristiāns Kalniņš, Kārlis Auzāns, Edgars Kārklis, Armands Treilihs un Artis Orubs.  

         

 

Jānis Lūsēns un Šablovsku duo 

14.06.2019. 

  

Ieva  un Ainars Šablovski pēc uzdrīkstēšanās kopā muzicēt, savu 

 kopdzīvi vairs nespēj iztēloties bez šīs kopīgās muzicēšanas.  

 Arfa un saksofons ir ļoti rets ansambļa salikums, tāpēc tas ir sevišķi interesants muzikāls kopums. Ainars  spēlē  ne  tikai   vienu  no  jaunākajiem 

 klasiskās  mūzikas   instrumentiem  –  saksofonu , bet  arī  vienu  no  vissenākajiem  pūšaminstrumentiem  -   armēņu  duduku .  

  Tas gatavots  no  aprikozes  koka  un  ir  ar vairāk  kā  divu  tūkstošu  gadu senu vēsturi. 

 Duduku mēdz dēvēt par visskumjāko instrumentu- tā tembrs ir dziļš, mazliet piesmacis un noslēpumains.   

Ieva šobrīd ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra arfu grupas koncertmeistare, kā arī vada koklētāju ansambli "Raksti". 

  Ainars strādā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, ir  Rīgas  Saksofonu kvarteta dalībnieks, muzicē dažādu Latvijas orķestru   

 un kamermūzikas sastāvos.  

 Koncertprogrammas nosaukums: "Nakts putns"        

Ar biļetes iegādāšanos un/vai savu klātbūtni šajā pasākumā skatītāji apliecina, ka ir informēti par to, ka pasākumā notiek fotogrāfēšana un filmēšana, un skatītājiem pret to nav iebildumu,  kā arī nav iebildumu pret skatītāju attēla publiskošanu un izmantošanu publicitātes vajadzībām.

  

Jānis Lūsēns un Mārcis Auziņš 

24.05.2019

 

  

         

 

Kino vakars Mazmežotnes muižā 

 

 

""Blakus" ir attiecību stāsts, taču to nevar ielikt ne romantiskas komēdijas, ne melodrāmas rāmī. Tas ir mūsdienīgs vēstījums par ceļu uz savu iekšējo brīvību. Tās varoņi, meklējot sevi, apšauba vispārpieņemtās vērtības un galu galā – arī paši sevi. Šo kino veidojuši gados jauni cilvēki, un viņi runā par savu laiku, savu paaudzi un savām sajūtām. Filmā skan grupu "Čipsis un Dullais", "Singapūras satīns", "The Bad Tones" un daudzu citu jauno mākslinieku mūzika, kas piestāv atšķirīgam, spilgtam kino, kur mati plīvo vējā un cilvēki saka, ko patiesībā domā." 

  

         

 

 

Maestro Raimonds Pauls un Andris Bērziņš, koncerts "Es šonakt sēdēšu uz jumta"

2019.gada 23.martā, pl. 19:00 

 

 

Jau šopavasar pie klausītājiem dosies Maestro Raimonda Paula un aktiera Andra Bērziņa jaunā dziesmu programma “Es šonakt sēdēšu uz jumta” – divpadsmit īpaši viņam rakstītas jaunas dziesmas ar Leona Brieža, Guntara Rača un Jāņa Petera vārdiem, kā arī Imanta Ziedoņa, Viljama Šekspīra, Māras Zālītes, Raiņa un citu izcilu dzejnieku dzejas lasījumi Andra Bērziņa interpretācijā.

 Ir tapis arī jauns CD “Es šonakt sēdēšu uz jumta”, kuru varēs iegādāties koncertu norises vietās un saņemt mākslinieku autogrāfus. Līdzās citiem mūziķiem albuma studijas ierakstā piedalījušās arī Latvijas X Faktora finālistes “Radio trio”. Šonedēļ radiostacijās nonāks albuma tituldziesma, kuras vārdu autors ir Guntars Račs.

 „Atceroties savu sadarbību ar dziedošajiem aktieriem, man bija sajūta, ka ir iestājies tāds kā klusums. Un es atcerējos par Andri – vienu no mūsu spēcīgākajiem dziedošajiem aktieriem. Dziedošie aktieri Latvijā nereti ir populārāki par dziedātājiem, jo viņi spēj dziesmu tekstus iznest līdz klausītājam,” atzīst Maestro Raimonds Pauls.

 Savukārt Andris Bērziņš jokojot piebilst, ka divu lielu mākslinieku sadarbība allaž ir liels ieguvums klausītājiem, īpaši, ja viņi runā par lielām un nozīmīgam tēmām: „Dziesmās lielākoties izmantota mīlas dzejas – mēs ar Maestro vēl atceramies, ko tas nozīmē, tāpēc varam par to runāt. Jaunie lai dara – mēs parunāsim.”

 Abi izcilie mākslinieki jauno programmu nolēmuši vest pie klausītājiem, lai, kā paši ar smaidu teic, “patricinātu ļaužu sajūtas un atgādinātu, kas tā mīlestība tāda ir. Un, ja vēl pēc pēdējās dziesmas un puķu pasniegšanas seko arī pati, pati pēdējā dziesma, ko mēs pazīstam ar nosaukumu “Svētvakars”, tad skaidrs ir viens: aizkustinājuma asaras, kas sariešas sirdspilnajā mīlestībā pret Latviju, ir garantētas teju katram klausītājam.”

 

          

 

MĀRCIS AUZIŅŠ koncertsērija AIZRAUTĪBA

09.03.2019. pl. 19:00

“Aizrautība” ir pastāvīgs un īpašs stāvoklis, kas man atkal un atkal liek meklēt, klausīties, strādāt un augt, komponēt un darināt. TĀ - ģitārspēle ir liela daļa no mana ceļa un esmu pateicīgs visumam par iespēju to darīt un dalīties ar katru, kurš ir bijis un būs ar mani solokoncertos visā Latvijā.

Uz tikšanos tur..... aizrautībā, kur viss iespējams. 

 

 Ar biļetes iegādāšanos un/vai savu klātbūtni šajā pasākumā skatītāji 

 

 

 

         

  

 

 Kino vakars Mazmežotnes muižā 

 

 

Pirmās Neatkarīgās Latvijas mākslas filmas CILVĒKA BĒRNS atjaunotās kopijas seanss.

Filma uzņemta tālajā Barikāžu gadā un ir nesusi tās radītājam daudzas starptautiskās balvas, starp kurām: GRAND PRIX San Remo autorfilmu festivālā (1992). Galvenā balva ,,SĀRTAIS ZIEDIŅŠ” Maskavas kinofestivālā ,,Vtoraja premjera” (1993), Vatikāna prēmija BEATO ANGELIKO (2000) un daudzas citas.

Seansā piedalīsies filmas autors - LZA Goda loceklis, kinorežisors, scenārists un gleznotājs JĀNIS STREIČS - cerot uz atklātu un sirsnīgu sarunu par kino un dzīvi.

 

Kino vakars Mazmežotnes muižā kā kino, tā arī ēdienu gardēžiem.

Esiet laipni aicināti baudīt kino senatnīgā muižas atmosfērā.

Filmu rādīsim muižas Pasākumu staļļa zālē.

Sēdvietas pie galdiņiem.

Bufetē būs iespējams iegādāties dzērienus un nelielas uzkodas.

Pēc filmas iesakām muižas stallī arī nobaudīt šefpavāra Kārļa Visocka sagatavoto Kino Menu.

Vairāk info par kino apmeklējumu un sēdvietām: 25772269

 

 

         

   

 

Kino vakars Mazmežotnes muižā.

 

Kino vakars Mazmežotnes muižā kā kino, tā arī ēdienu gardēžiem.


16.februārī esiet laipni aicināti baudīt kino senatnīgā muižas atmosfērā.
Filmu rādīsim muižas Pasākumu staļļa zālē.

Sēdvietas pie galdiņiem.
Bufetē būs iespējams iegādāties dzērienus un nelielas uzkodas. 
Pēc filmas iesakām muižas stallī arī nobaudīt šefpavāra Kārļa Visocka sagatavoto Kino Menu.
Vairāk info par kino apmeklējumu un sēdvietām: 25772269
Biļetes meklē Biļešu paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv.
Ierašanās no plkst. 18:00., seansa sākums plkst.19:00.
Muižas viesnīca piedāvā nakšņošanu mājīgos muižas numuros.

Komēdijas Svingeri sižeta pamatā ir stāsts par attiecību veidošanu, greizsirdību un kaisli. Visus filmas personāžus vieno vēlme pēc flirta – vai tas būtu partneris svingeru vakarā, vai nejauši sastapts svešinieks uz balkona.

Režisors Andrejs Ēķis, producenti Kristians Alhimionoks un Zanda Seņkova un scenārija autore Rasa Bugavičute-Pēce.
Greizsirdīgo un kaislīgo mīlētāju lomās iejutušies Latvijas labākie aktieri Intars Rešetins, Kristīne Nevarauska, Elīna Vāne un Ģirts Ķesteris, kā arī jaunie talanti Kristīne Belicka, Jurijs Djakonovs un plaši pazīstamais mūziķis, komponists un „Prāta Vētra” ģitārists Jānis Jubalts.

  

 

          

 

 

LAIMIS RĀCENĀJS un grupa NEAIZMIRSTULĪTES 

 

09.02.2019.,  pl. 19:00 

 

 

9.februārī, Mazmežotnes muižā, vokāli instrumentālais ansamblis "Neaizmirstulītes" un leģendārais latviešu estrādes dziedātājs Laimis Rācenājs aicina uz koncertu "Varbūt...".

 


Noslēpumainais, romantiskas poēzijas, humora dzirksts, mazliet naivas un koķetas noskaņas apveltītais vārds raksturo koncertceļojumu, kurā mākslinieki dosies kopā ar klausītājiem. Apceļojot latviešu estrādes 50.-70.gadu mūzikas pērles, pāri Eiropai un līdz pat Amerikas pagājušajā gadsimta mūzikālajiem šedevriem. 
"Ceļojumi laikā" ir ne tikai šī sastāva sapņu profesija. Laimis Rācenājs, kurš 21.augustā 2018.g. ar krāšņu koncertu nosvinēja savu dzimšanas dienu, ir kaismīgs zemju apceļotājs. Viņa krāšņās pieredzes un meiteņu dzirkstelīgām balsīm apvienojoties - jūs gaida neaizmirstams baudījums.
Uz tikšanos 9.februārī! 

 

 

          

 

 

 Kino vakars Mazmežotnes muižā

 

 

Kino vakars Mazmežotnes muižā kā kino, tā arī ēdienu gardēžiem.

Ziemas vakarā,19.janvārī esiet laipni aicināti baudīt kino senatnīgā muižas atmosfērā.
Filmu rādīsim muižas Pasākumu staļļa zālē.
Sēdvietas pie galdiņiem. 

Seansa sākums Plkst.19.00

Bufetē būs iespējams iegādāties dzērienus un nelielas uzkodas.

Pēc filmas iesakām muižas stallī arī nobaudīt šefpavāra Kārļa Visocka

sagatavoto Kino Menu.

Muižas viesnīca piedāvā nakšņošanu mājīgos muižas numuros.

Pirms filmas aicinām pastaigāties pa muižas plašo teritoriju.

 

HOMO NOVUS (tulk. “jaunais cilvēks”) ir stāsts par jaunu un nabadzīgu, bet ambiciozu provinces mākslinieku Juri Upenāju, kurš no laukiem ierodas Rīgā, lai iekarotu savu vietu mākslas pasaulē. Jau pirmajā vakarā nokļūstot mākslinieku bohēmā un satiekot savu mīlestību, Jura pirmie soļi Rīgā izvēršas par komisku, reizēm aizkustinošu pārpratumu virknējumu. Filma uzņemta pēc Anšlava Eglīša tāda paša nosaukuma romāna motīviem.

Vairāk info par filmu: https://homonovusmovie.lv/ 

 

 

 

Atskats uz pasākumiem 2018.gadā

  

         

 

Ziemassvētku koncerts TIK KLUSA UN SVĒTA 

25.12.2018. 

 

 

 

 

Ziemassvētku  koncerts  TIK KLUSA UN SVĒTA Mazmežotnes muižā Ziemassvētkos 2018.gada  25.decembrī iecerēts kā sirsnīgs, klusināts, skaistas mūzikas piepildīts  pārdomu brīdis ikvienam tā klausītājam.

 

 

Koncertā skanēs visiem labi zināmās tradicionālās Rietumeiropas ziemassvētku dziesmas “Klusa nakts”, “Šī nakts mirdz gaismā brīnišķā”, “Kas ir šis bērns”, “Ir šodien bērniņš piedzimis”, “Eņģeļus mēs dzirdējām”, u.c. V.Pūces aranžējumos, kā arī V.Pūces klausītāju jau iemīļotās – “Tik klusa un svēta” (K.Dimiters), “Nosalušais sunītis” (K.Dimiters), “Ronjas un Birka duets” (K.Vērdiņš), “Ziemas ainava” (P,Brūveris), u.c. dziesmas. 

 

Publikas vērtējumam tiks nodoti arī vairāki PIRMATSKAŅOJUMI. 

 

Klausītājus priecēs izcilu mūziķu – vijoles virtuoza RAIMONDA OZOLA, brīnišķīgo balsu īpašnieku, meistarīgo vokālistu KRISTĪNES ZAHĀROVAS un MĀRTIŅA RUSKA, kā arī komponista VALTA PŪCES taustiņinstrumentu muzikālais sniegums!  

 

Lai šajā klusajā un apcerīgajā Ziemassvētku laikā šis koncerts kļūst par brīnišķīgu pārdzīvojumu, ļaujot mums visiem piedzīvot un izbaudīt gaismas atgriešanās svētkus!                                       

 

 

 

         

 

 Kino vakars BILLE

 

 

BILLE - LIELĀ KRISTAPA BALVAS IEGUVĒJA - LABĀKĀ SPĒLFILMA 2018

Smeldzīgs, bet dzīvi apliecinošs un cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē. Ar nabadzību septiņgadīgā Bille ir iemācījusies sadzīvot, taču mātes mīlestība meitenei liegta; tuvinieki nepārstāj atgādināt, ka nekas prātīgs no viņas neizaugs. Billei tas sāp, un meitenei ir sapnis — pierādīt sevi, izlauzties no mazvērtības žņaugiem. Filma veidota pēc rakstnieces Vizmas Belševicas stāsta "Bille" motīviem. Filmā izmantota komponista Pētera Vaska mūzika. 

Pirms filmas aicinām pastaigāties pa muižas plašo teritoriju.

Bufetē būs iespējams iegādāties dzērienus un nelielas uzkodas. 

Sēdvietas pie galdiņiem.

Pēc filmas iesakām nobaudīt muižas staļļa zālē šefpavāra Kārļa Visocka sagatavoto Kino Menu.

Muižas viesnīca piedāvā nakšņošanu mājīgos muižas numuros.

Filma tapusi Latvijas Nacionālā Kino centra programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei". 

Filmas FB lapa: www.facebook.com/BilleTheFilm 

Filmas treileris LV: https://vimeo.com/260024319

Žanrs: Ģimenes filma

Pirmizrāde: 20. aprīlis 2018

Ilgums: 105 min.

Valstis: Latvija / Lietuva / Čehija

Valoda: latviešu

Režisore: Ināra Kolmane

Operators: Jurģis Kmins

Māksliniece: Ieva Romanova

Kostīmu māksliniece: Ieva Veita

Grima māksliniece: Gunda Zvirbule

Mūzikas autors: Pēteris Vasks

Montāžas režisors: Michal Lansky

Producenti: Jānis Juhņēvičs, Marta Romanova-Jēkabsone

Studija: Filmu studija Deviņi

Lomās:

Rūta Kronberga

Elīna Vāne

Artūrs Skrastiņš

Lolita Cauka

Guna Zariņa

Maija Doveika

Lilita Ozoliņa

Vilis Daudziņš

Pēteris Liepiņš

Gundars Āboliņš

u.c.

 

         

 

Jāņa Lūsēna 60 gadu jubilejas 

ieskaņas koncerts 

24.11.2018.  

  Gatavojot savu jubilejas koncertu programmu, komponists Jānis Lūsēns atzīst, ka dziedātājs un skatuves mākslinieks ar kuru visilgāk strādāts kopā ir Zigfrīds Muktupāvels. Abu mūziķu sadarbība aizsākās tālajā 1985.gadā, kad Liepājas teātra uzvedumam "Māte un neitronbumba", kurai Jānis Lūsēns rakstīja mūziku, vajadzēja galveno varoni - muzikālu un savdabīgu personību. Pēc uzveduma iestudēšanas, radošā sadarbība turpinājās. Zigfrīds Muktupāvels ieņēma stabilu vietu Jāņa Lūsēna Liepājas ansamblī "Neptūns" un vēlāk grupā "Zodiaks", ar kuru muzicējot tika sasniegti ievērojami panākumi: festivālā "Liepājas Dzintars" iegūtas gan Prand Prix, gan augstās pirmās vietas, gan īpašo viesu statuss.

Zigfrīda Muktupāvela dziedātāja karjerai nozīmīga bija dalība festivālā "Jūrmala 88", kurā tika iegūta 2. vieta, izpildot Jāņa Lūsēna dziesmu ar Imanta Ziedoņa vārdiem "Tautas laiks".

 Nākamā sadarbība bija rokoperā "Kaupēn, mans mīļais", libreta autore Māra Zālīte. Darbs tika iekļauts Latvijas kultūras kanonā. Abu mūziķu radošais ceļš turpinājās mistērijā "Sapnis un mīlestība", koncertuzvedmā "Violets" ar Austras Skujiņas dzeju, kā arī "Leļļu operā", kurā Zigfrīds attainoja meistaru Karlo.

 Komponists ir sarakstījis vairākus dziesmu ciklus, kas jau sākotnēji bija iecerēti vienam vai diviem solistiem. Tādi, piemēram, ir - "Mazu brīdi pirms" (Kristīne Zadovska/Ingus Pētersons); "Tas vārds" (Sergejs Jēgers); "Romantika" (Ingus Pētersons) u.c. Tieši Zigfrīda Muktupāvela balsij Jānis Lūsēns uzrakstījs dziesmu ciklu "Zelta sirds", ar Kārļa Skalbes dzeju.

   Abu mākslinieku radošā atkalsatikšanās notika 2015.gadā, kad tika radīts dziesmu cikls "Kad mīlestība dzimst" Ziemassvētku laikam. Kopā ar Zigfrīdu pēc ilgu gadu pārtraukuma uz skatuves kāpa arī dziedātāja Ance Krauze. Šis cikls izpelnījās nedalītu skatītāju mīlestību, vēlreiz apliecinot, ka Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela satikšanās dzīvē un mūzikā nav nejaušība.

 Šajā koncertā būs dzirdamas dziesmas, kuras komponists rakstījis īpašajai Zigfrīda Muktupāvela balsij un, pateicoties mākslinieku izcilajiem kopdarbiem, iegūlušas tautas atmiņā. Šis koncerts iecerēts kā muzikāla ieskaņa, komponista 60. gadu jubilejas lielkoncertiem, kas notiks 2019.gada 23. martā Rīgā, VEF Kultūras pilī, 29.martā Latgales vēstniecībā GORS un Jāņa Lūsēna jubilejas dienā 7.aprīlī Liepājas Olimpiskaja centrā.

 

 

            

 

Latvian Blues Band koncerts 

10.11.2018.

 

 Latvian Blues Band uzstāšanās vienmēr ir aizraujošas un oriģinālas ar publikas iesaistīšanu koncerta gaitā. Tā kā grupas repertuārs ir ļoti plašs un dažāds, grupa gandrīz nekad nespēlē pēc iepriekš sagatavotas gabalu secības, bet programmu veido uz vietas pēc izjūtām un koncerta atmosfēras, tādējādi, nākot uz Latvian Blues Band dzīvo uzstāšanos kaut nedēļu no vietas/pēc kārtas, katrs koncerts būs savādāks un, iespējams, pilnīgs pretstats no iepriekšējā.

 

Kā grupas muzikālās ietekmes, kas visspilgtāk raksturo grupas skanējumu varētu nosaukt tādus māksliniekus, kā Albert King, Freddie King, B.B. King Albert Collins, Willie Dixon, Muddy Waters, T-Bone Walker un daudz citus. Grupas orģinālmūzika sniedzās no Ņūorleānas “second line” ritmiem sajaukumā ar r’n’b un soul mūziku līdz pat dziļam Chicago blues skanējumam.

  

         

 

Ģitāristu duets Ēriks Upenieks un Aivars Hermanis "BAGUE DUO" kopā ar Aiju Vītoliņu

22.09.2018.

Ģitārista, komponista, aranžētāja Aivara Hermaņa 40 gadus ilgā pieredze un radošie sasniegumi ir ķīla katra jaunradīta darba vērtībai.

Šoreiz pieredzējušais mūziķis spēkus apvienojis ar muzikālajās aprindās jau ievērību guvušo Ēriku Upenieku – ģitāristu, komponistu un aranžētāju, izveidojot akustisko ģitāru duetu. Aivars un Ēriks kopā muzicē kopš 2014. gada, viņu muzikālās satikšanās vidutājs bija Hermaņa ilggadējs radošais partneris un domubiedrs, dziedātājs Igo.

  1. gada nogalē ģitāristu duets pieņēma nosaukumu “Bague Duo” un izdeva debijas albumu ar A.Hermaņa un Ē.Upenieka oriģinālmūziku – 10 instrumentāliem skaņdarbiem pašradītos aranžējumos.

Dueta nosaukumu mūziķi ir atvasinājuši no katalāņu mūzikas instrumentu darbnīcas “H.Bague” vārda, jo gan Aivars, gan Ēriks spēlē darbnīcā izgatavotas akustiskās ģitāras. Bague katalāņu valodā nozīmē – gredzens. “H.Bague” instrumentu tapšanai un izplatībai ir izteikti ģimeniska būtība. Radniecīgi savā muzikālajā domāšanā ir arī abi ģitāristi, kuru spēles stils balstīts flamenko un Latīņamerikas džeza tradīcijās. Likumsakarīgi, ka jaunradītās kompozīcijas šķiet spāniskas saules un baudpilnas dzīves uztveres uzlādētas. Šīs mūzikas skanējums ir vienlaikus lakonisks un fantāziju rosinošs.

Koncertā Mazmežotnes muižā “Bague Duo” izpildīs jauno koncertprogrammu – skaņdarbus no sava debijas albuma, kas šogad tika izvirzīts Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons 2018” nominācijā “Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums”, kā arī pasaulē populāru autoru (Chick Corea, Astor Piazolla, Raimonds Pauls u.c.) melodiju apdares.

Koncerta programmā piedalīties arī īpašā viešņa – šarmantā dziedātāja Aija Vītoliņa, kura priecēs klausītājus ar populārām ladino un fado balādēm.

“Bague Duo” un Aijas Vītoliņas smeldzes piepildītās un sirsnīgās melodijas sniegs baudījumu koncerta apmeklētājiem un dāvās harmoniju un enerģiju jaunam darba cēlienam.

 

         

 

 OLGAI DREĢEI 80 / Jubilejas koncerts  

  Olgas Dreģes jubilejas koncerts

08.09.2018.

 

 

 

 

2018.gada martā 80 gadu jubileju svinēs izcilā un leģendārā Dailes teātra aktrise Olga Dreģe, šim notikumam par godu tiks rīkoti vērienīgi aktrises jubilejas koncerti, kuros piedalīsies mākslinieces skatuves partneri no neskaitāmām filmām un teātra izrādēm, kas šajos gados nospēlētas. Koncerts būs kā saruna par piedzīvoto, pārdzīvoto sapni - no pagātnes līdz šodienai. 

 

 Olga Dreģe: „Tie būs vakari, kuros kopā ar kolēģiem, uzticīgajiem skatītājiem un teātra mākslas cienītājiem ļausimies pieskārieniem manam dzīves skrējienam – cauri ilgām, sapņiem; no Smiļģa horizonta līdz vertikālei, pa kuru es joprojām kāpju kā alpīnists soli pa solim – tieksmē pēc pilnības, pēc skaistuma; kur mani vilina trīs Dailes liesmas, kurās esmu dedzināta, kalta un rūdīta,” savus jubilejas koncertus ieskicē māksliniece, piebilstot – „lai kā gribētos šos mirkļus aizkavēt vai apturēt, laiks ir lielākais dzīves režisors, un ar mani sveicinās jau mans astoņdesmitais dzīves pavasaris. Taču šajos vakaros būs dziesmas, bērni, skatītāju vēstules, daudz humora un prieka!”

 

 Koncertos, kurus vadīs pazīstamais rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs un Dailes teātra aktrise Aija Dzērve, piedalīsies kinorežisors Jānis Streičs, Olgas Dreģes ekrāna partneri Uldis Dumpis, Baiba Indriksone, Lolita Cauka Diāna Zande, Gundars Āboliņš, ilggadīgie skatuves kolēģi Ausma Kantāne, Lidija Pupure, Juris Strenga un Jānis Paukštello, koris „Balsis” , bērnu ansamblis „Knīpas un knauķi” u.c viesi. Jāpiebilst, ka katrā pilsētā viesu sastāvs būs mainīgs. Tāpat koncerta laikā uz lielā ekrāna tiks demonstrēti fragmenti no nozīmīgākajām kinofilmām un teātra izrādēm, kur gaviļniece piedalījusies.

 

         

 

 Ievas Akurateres un Jura Kulakova jubilejas koncerts 

"GANDRĪZ TAUTASDZIESMA"

16.06.2018.

 

 

 „Dzīves plūdums, laika straume, dzīvības stīgu pulsējošā skaņa… un ar kādu cilvēku šajā dzīves straumē tu esi vienā laivā – mākslas, mūzikas realitātē, kura it kā uz mirkli aptur plūsmu un paglābj no eksistenciālajām mīklām, radot skaistumu, kurš veidots no labākajām, aizrautīgākajām vēlmēm un gan trakākajām gan maigākajām emocijām lai aizvestu kontrastu harmoniskajā virpulī. Šī nevaldāmā vēlēšanās ar mūzikas palīdzību tuvināties un piederēt savai tautai, rada dziesmas, kuras, laika biedru uzklausītas un līdzpārdzīvotas, kļūst gandrīz par šā laika tautasdziesmām. Ieva Akuratere un Juris Kulakovs vienā mūzikas laivā, ar dziesmu irkļiem rotātā... lai top „Gandrīz tautasdziesma”!”

 

 Koncerta pirmajā daļā skanēs Jura Kulakova izcilākie fragmenti no „Mistērijas par Rīgu”, Veidenbauma cikla, kantātes „Vēstules uz bruģa” un kantātes „Sarkanais vilciens”, izrādēm, rokoperām, instrumentālās mūzikas kompozīcijas utt.

 

 Starpposmā Ieva Akuratere baltā kleitā, spēlējot uz baltās ģitāras, dziedās latviešu tautasdziesmu „Kas kait Rīgas meitiņām”, savu dziesmu „Vanags” un citas kompozīcijas.

  

Koncerta 2.daļā – grupa „Pērkons” un  lielākie hiti, to skaitā „Zaļā dziesma”, „Slidotava”, , „Labu vakar”, „Dziesma par sapumpuroto zaru”, „Gandrīz tautasdziesma”, „Mana dienišķā dziesma” un daudzas citas.

  

         

  

Vjačeslavs Mitrohins un Aivars Hermanis

LATVIEŠU BLŪZI 

19.05.2018.

 

 

Vjačeslavs Mitrohins un Aivars Hermanis spēlē latviešu blūzus!

“Latviešu blūzi” ir unikāls koncerts, kurā izcilais ģitārists Vjačeslavs Mitrohins kopā Aivaru Hermani atskaņo savu jaunāko programmu “Latviešu blūzi”. Tā iemūžināta arī diskā ar tādu pašu nosaukumu.

Koncertā Mazmežotnes muižā skanēs Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Ulda Stabulnieka, Vjačeslava Mitrohina un Aivara Hermaņa dziesmas blūza stilā. Koncertā iekļauti arī skaņdarbi no Vjačeslava Mitrohina kaverversiju “zelta” repertuāra, jo vislielāko iedvesmu ģitāristam sniedz klasiskā rokmūzika, grupu The Beatles, Creadence Clearwater Revival u.c. dziesmas, arī klasikas skaņdarbi, kurus Mitrohins interpretēs savā unikālajā ģitārspēles manierē.

 

         

  

Stanislav Yudin & Asnate Rancāne 

Op.2 albuma prezentācija 

05.05.2018. 

 

 “Stanislav Yudin & Asnate Rancane” ir pašmāju etno minimālistiskās mūzikas duets, kurā sadarbojušies kontrabasists Staņislavs Judins un dziedātajā Asnate Rancāne. 

 

 Staņislavs Judins smēlies iedvesmu etniskajā, tautas mūzikā, Asnate Rancāne –  improvizācijā. Duets “Stanislav Yudin & Asnate Rancane” radies no idejas apvienot atšķirīgās muzikālās pieredzes. Kopskaņa rodas, savienojot Staņislava improvizācijas un kompozīcijas ar Asnates zināšanām par etnisko mūziku un folkloru. Orģinālmūziku ar tautas tekstiem dueta repertuārā papildina tautas melodiju apdares. 

 

 Staņislavs Judins visvairāk zināms kā džeza un improvizācijas mūzikas kontrabasists, kurš bieži piedalās dažādos eksperimentālās mūzikas projektos. Viņš arvien vairāk pievēršas kompozīcijai, brīvai improvizācijai un ir pārliecināts, ka iedvesmu iespējams rast tepat dzimtenē.

 

 Asnate Rancāne ir etniskās mūzikas pētniece, multiinstrumentāliste un tautas mūzikas grupas “Tautumeitas” vadītāja. Tradicionālajā mūzikā viņa iesaistījusies jau kopš bērnības un meklē iedvesmu improvizācijā, kuras radīšanā izmanto zināšanas un pieredzi, kas gūta, strādājot ar folkloras mantojumu.

 

 Mūzika radās kopīgu eksperimentu laikā, izmantojot netradicionālu  tehniku un improvizējot, abi mūziķi ir atraduši savu īpašo skanējumu un stilu, kā rezultātā tapis arī  ierakstu albums Op. 2. Tajā iekļautas astoņas folkloras kompozīcijas: četras latviešu tautasdziesmas, kā arī bulgāru, ukraiņu, lietuviešu un krievu tautasdziesmas.  Tomēr šo albumu nevar uzskatīt gluži par folkloras ierakstu, jo dziesmu neparasto aranžējumu un izpildījuma dēļ tās drīzāk pieder minimālisma mūzikas pasaulei.

 

 Duets “Stanislav Yudin & Asnate Rancane” snieguši koncertus kultūras pilī “Ziemeļblāzma” , “Laiks Ziedonim” apbalvošanas ceremonijā Latgales vēstniecībā “GORS”, konferencē “TEDxRiga”, kā arī festivālā “Komēta”, Saulkrastu Džeza festivālā un citos kultūras projektos. AKTUĀLI: Austras Balvas nominācija 2017 -  “Latvijas labākais gada albums”, http://austrasbalva.lv

 

 

          

 

Vijolnieka Raimonda Ozola koncerts

"NO KLASIKAS LĪDZ ROKAM" 

07.04.2018.

 Koncertā "No klasikas līdz rokam" izskanēs pasaules populārā gan klasikas, gan roka mūzika, kura būs īpaši piemeklēta muižas koncertam. 

Izcilais Latvijas vijolnieks RAIMONDS OZOLS  - Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra  (LNSO) pirmā vijole komentārus vairs neprasa, jo sevi ir apliecinājis kā solists ar visaugstākajiem profesionālās vijolspēles standartiem. 

Koncerta programmā  Raimonds Ozols kopā ar  LNSO stīgu kvartetu atskaņos vairāku pasaules slavenu mūzikas dižgaru mūziku: 

L.Mozart, J.SBach, J.Brahms, J.Strauss, A.Piazolla, E.Dārziņš u.c.

 

 LNSO stīgu kvarteta dalībnieki: 

1. vijole Raimonds Ozols
2. vijole Daina Birzniece
alts Katrīna Krašauska
čells Ainārs Paukšēns

 

Stīgu kvartets mūzikas vēsturē  ir saistīts Jozefa Haidna  daiļradi, kas ir šī  žanra pamatlicējs. Sākot no 18 gs līdz pat mūsdienām stīgu kvarteti ir visai populāri  sava kompaktā muzicēšanas un izteiksmes iespēju dēļ, ko labprāt izmanto instrumentālisti kamermūzikā ( Camera-  tulkojumā  no itāļu valodas-  Istaba) Stīgu kvartetiem ir patstāvīga niša kamermūzikas laukā – kā klasiskās miniatūras forma ar noteiktiem standartiem.

 

Līdz pat mūsdienām stīgu kvartetiem tiek rakstīta gan oriģinālmūzika, gan pārlikumi un aranžējumi, kas   tiek atskaņoti gan koncertos , gan salonos un saviesīgos pasākumos.

 

Raimonda Ozola daiļrades ceļš ir saistīts ne tikai ar klasiskās  oriģinālmūzikas atskaņojumiem, bet arī dažādu stilu un žanru aranžējumiem.  Programmas  katram skaņdarbam ir sava nozīme klausītāju izglītošanas jomā.  Dzirdēsiet dažādu laikmetu un žanru mūziku no klasikas līdz mūsdienām. Skaisto melodiju pasaulē nav laika robežu, tās aizskar katra klausītāja dvēseli – dzirdēsiet  gan J. Baha , gan  Ž. Masnē,  gan E. Morrikonas u.c. komponistu  skaņdarbus. Koncerta programmā ir iekļautas arī dažādu laikmetu deju pārlikumi- piem. Sc. Joplina ragtime ,  A.Piazolaa tango,  A. Koplanda Meksikāņu Hot Dance u.c. skaņdarbi

 

Stīgu kvarteta dalībnieki ir pieredzējuši Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi, kas kopā spēlē gan ikdienā, gan svētkos. Raimonds Ozols- pirmā vijole, Daina Birzniece- otrā vijole, alts- Katrīna Krašauska, čells- Ainārs Paukšēns kopā  muzicē ar prieku un mērķi iepriecināt, veldzēt un stiprināt klausītāju dvēseles. Mūziķu uzdevums ir  sniegt baudu ikvienam, izprotot  dažādas klausītāju  gaumes un izpratnes par mūziku. 

          

 

J. Lūsēna un I. Rudzītes koncertcikls 

'' Manā varā ''

 17.02.2018. 

 

   "Man šodien gribas dziedāt par patiesām jūtām, kas mīt sirdī jau pieaugušai sievietei. Gribu dziedāt par mīlestību visās tās krāsās, un nebaidīties vārdos ne no sāpēm ne skumjām, ne pārdzīvojumiem, tikai tāpēc vien, ka šodien  modē ir tikai viss pozitīvais. Manuprāt ir nežēlīgi atņemt cilvēkam ko tik skaistu, kā gaišas skumjas, vai to nepieciešamās vientulības devu, kas  palīdz atšķirt īsto no uzspēlētā un lētā. Domāju, ka periods, kad centos dziedāt, kā maza meitene ir jau pagātnē,” tā saka dziedātāja Inteta Rudzīte, kura kopā ar komponistu Jāni Lūsēnu aizsāk muzikāli pilnasinīgu, dzejas, dzīves un mīlestības dzīlēs uzietu dziesmu ciklu “Manā varā”. 

   Mūsdienu latviešu sieviešu dzejas zelta izlase kļuvusi par iedvesmu jaunajām Jāņa Lūsēna dziesmām. No Vizmas Belševicas līdz Annai Rancānei un Annai Auziņai, no Astrīdes Ivaskas, Veltas Sniķeres, līdz Mārai Zālītei un Liānai Langai.

   “Sieviete man vienmēr bijis liels noslēpums, līdz galam neatklāta pasaule..un nezināmais vienmēr ir satraucošs, īpaši - kāda nezināma vara, kas valda pār mums - vīriešiem. Sieviete var būt gan mūza, gan dieviete, gan amazone, gan būreja.. Gluži, kā to savos vārdojumos apliecina mūsdienu dzejas granddāmas,” par jauno dziesmu ciklu saka komponists Jānis Lūsēns.    

  Inetas Rudzītes samtainajai un poētiskajai balsij īpašu pieskārienu devusi Islande, kas uzticējusi Inetai savas valsts goda konsules amatu Latvijā. Islandes dzejniece Vilborga  Dagbjartsdotīre  uzrakstījusi skaistu līdzību par mīlestības varu pār nāvi savā dzejolī “Dzeltenās narcises’’:

  Nākošā rītā nāca sievas

 raudāt pie kapa.

 Un redzi: Viņas atrada dzeltenus ziedus,

 nakti saplaukušus.

 Tātad tomēr 

 pavasaris.

 

         

  

Atskats uz koncertiem 2017. gadā.

 

 

Svētkiem  vijoties !

Man personīgi, Raimondam Ozolam,  Ziemassvētku laiks ir pārdomu  laiks, kad tumšajos vakaros tik ļoti trūkst saules un gaismas.  Pat  sveces gaisma tumsā spēj mainīt dvēseles noskaņu, kas tik ļoti ilgojas pēc sirdsskaidrības, mīļuma, klusuma un prieka. Tas ir domu plūdums bez steigas, kā meditācija pašam ar sevi. Man Ziemassvētki sajūtās ir tad, kad  dzirdu lauska dziesmu aiz loga stindzinošā aukstumā, kad  klausos soļu gurkstēšanā sniegā un,  kad zīlīte pieklauvē pie loga rāmja, atgādinot, ka atkal esmu piemirsis viņu pabarot... Klusums, sveces gaisma un patiesa mūzika, kas pamodina dvēseli - tie ir mani Ziemassvētki.  Laikam esmu paguris no ņigu ņegu  tirdziņiem,  desiņām, kāpostiem un rūķiem.

Tāpēc Ziemassvēku programmā, kopā ar Raimondu Macatu, esam iekļāvuši gan visiem labi zināmas |Ziemassvētku dziesmas, gan arī Latvijā retāk  izpildītu mūziku, kas katra sirdī ienesīs  mierinājumu, mīļumu, prieku  un gaismu dvēselē!

  

         

 

 

Gadsimtiem cauri savu vēsti nesuši tādi tēli kā SAULE, GAISMA, LAIKS, ZVAIGZNE, LAIVA, KOKS, PUTNS, PUĶE, ZEME UN DEBESS. 

Tie stāsta par MĪLESTĪBU, PRIEKU, GUDRĪBU, SKAISTUMU... Tie dod impulsu aktivizēt sevī IEKŠĒJO SPĒKU UN GAISMU.  

Visas vasaras garumā un rudenī Mazmežotnes muižas pasākumu stallī un šķūnī bija apskatāma gleznotājas Sandras STRĒLES izstāde GAISMAS LAUKS.

4.novembra vakarā piedāvājam muižā paviesoties un baudīt mūzikas un mākslas vakaru, kurā būs gleznotājas S.Strēles izstādes slēgšana un autorvakars GAISMAS STĀSTI - viss par un ap  gleznās redzamo, sajūtamo, iedvesmojošo... 

Muzikālo baudījumu visa vakara garumā sniegs STĪGU INSTRUMENTU TRIO: 

Dārta GALIŅA (vijole), MEI LING ČENA (arfa) un Endijs ROŽKALNS (ģitāra un balss). 

Vakara gaisotne būs brīvā atmosfērā, kurā varēsiet baudīt noslēguma  pasākuma vīnu un uzkodas, ko būs saviem viesiem sagādājusi muižas saimniece. 

Esiet mīļi gaidīti!!!

 

         

 

 

 

Grupa “Tango Sin Quinto” ar Aiju Vītoliņu -  koncertprogrammā

 

Atgriezties dienvidos/ Vuelvo al Sur. 

Koncertā skanēs grupas mīļākie skaņdarbi, kas gadiem ritot, kopā priecājoties un skumstot, to visu izdzīvojot mūzikā, kļuvuši tuvi. Koncertā būs dzirdamas dziesmas dažādās valodās un stilos - no populāriem tango skaņdarbiem līdz pavisam nepazīstamām, taču aizkustinošām ladino mūzikas virziena kompozīcijām. Ikviens varēs baudīt dziesmas no Astora Pjacollas tango operas Maria de Buenos Aires, ladino dziesminieces Jasmīnas Levī skaņdarbus, kā arī, protams, neiztikt bez mazā zvirbulēna Edītes Piafas absolūti skaistākajām melodijām franču valodā. Tāpat būs dzirdami arī komponistu Morisa Ravēla, Rišāra Galjāno skaņdarbi un dažas tradicionālas tango melodijas. Piepildiet savas vīna glāzes, uzaiciniet blakus savus draugus, un, gaidot silto pavasara sauli, uzbursim dienvidu vakaru jau tagad!

 

“Tango sin Quinto” radošais sastāvs ir: 

Aija Vītoliņa (vokāls), Reinis Ozoliņš (kontrabass), Artūrs Noviks (akordeons), Ainis Zavackis (sitamie instrumenti), Raimonds Melderis (vijole) un Romāns Vendiņš (klavieres). 

 

         

 

 

Kaspars Zemītis – viens no izcilākajiem akustiskās ģitāras meistariem Latvijā. Viņš ir daudzpusīgs un pieprasīts mūziķis, kas muzicē dažādos žanros un sastāvos. Kaspars ir bijis leģendārās grupas '' Time after time '' dalībnieks. Viņš spēlē pavadījumu dziedātājiem Lindai Leen, Intaram Busulim un Renāram Kauperam, kā arī uzstājas kopā ar Latvijas Radio kori un Latvijas Valsts akadēmisko kori. 

 

Ģitārista Kaspara Zemīša  un soprāna Evitas Zālītes koncertā skanēs talantīgā un virtuozā  ģitārista  oriģinālmūzika, aranžējumi, ko lieliski papildinās brīnišķīgā soprāna soliste Evita Zālīte ar populārām klasiskās mūzikas pērlēm.  

 

Koncerts notiks Mazmežotnes muižas pasākumu stallī.  

Ierašanās no pl. 17:00.  Koncerta sākums pl. 18:00.  

Staļļa bufetē būs iespējams iegādāties dzērienus un mazas uzkodiņas.  

Pirms koncerta iespējams izstaigāties pa muižas plašo teritoriju, kā arī rezervēt galdiņu un pusdienot muižas restorānā. 

Muižas viesnīca piedāvā  nakšņošanu mājīgās muižas istabiņās.

  

         

 

 

Grupa pastāv kopš 2000. gada, un laikā no 2000-2014. gadam, grupas mājvieta bija Bites Blūza klubs, kur grupa ir guvusi lielu pieredzi uzstājoties kopā ar vairāk kā 200 dažādākajiem blūza māksliniekiem no ASV.

 

2000. gada sākumā kopā ar Latvian Blues Band savu albumu Rīgā ierakstīja kanādiešu blūza autoritāte Johnny V. Šī pieredze pavēra ceļu uz vairākiem festivāliem (BluesFest International Windsor and London, South Country Fair, Fort Macleod) un klubu koncertiem Kanādā. Turpmāk LBB uzstājušies Zagrebas blūza festivālā Century of Blues Horvātijā (2004), Euro Jazz 2004 festivālā Atēnās, kā arī koncertējuši Grieķijā, Polijā, Spānijā u.c.. Īpaši pagodinošs bija uzaicinājums uzstāties Chicago Blues Festival 2005. gadā, kur LBB bija pirmā Eiropā bāzētā grupa festivālā vēsturē. Savukārt 2008. gadā festivālā laikā LBB veica turneju pa Čikāgas blūza klubiem.

 

Kā grupas muzikālās ietekmes, kas visspilgtāk raksturo grupas skanējumu varētu nosaukt tādus māksliniekus, kā Albert King, Freddie King, B.B. King Albert Collins, Willie Dixon, Muddy Waters, T-Bone Walker un daudz citus. Grupas orģinālmūzika sniedzās no Ņūorleānas “second line” ritmiem sajaukumā ar r’n’b un soul mūziku līdz pat dziļam Chicago blues skanējumam. Latvian Blues Band uzstāšanās vienmēr ir aizraujošas un oriģinālas ar publikas iesaistīšanu koncerta gaitā. Tā kā grupas repertuārs ir ļoti plašs un dažāds, grupa gandrīz nekad nespēlē pēc iepriekš sagatavotas gabalu secības, bet programmu veido uzvietas pēc izjūtām un koncerta atmosfēras, tādējādi, nākot uz Latvian Blues Band dzīvo uzstāšanos kaut nedēļu no vietas/pēc kārtas, katrs koncerts būs savādāks un, iespējams, pilnīgs pretstats no iepriekšējā.

 

         

 

 

 

Latvijas Nacionālās Operas solisti Mazmežotnes muižas pasākumu šķūnī -koncertzālē izdziedās iemīļotas operu ārijas un rotaļīgus, skanīgus duetus, kā arī aizraus operetes mīļotājus ar populārām operešu ārijām. 

 

Inga Šļubovska-Kancēviča (soprāns) un Rihards Mačanovskis (bass) ir spilgti sevi parādījuši daudzos operuzvedumos, koncertos un muzikālos projektos.

 

Pianiste Agnese Egliņa.

 

Agneses Egliņas personībā dinamiski apvienojas solistes un kamermūziķes talants. Viņas skatuves priekšnesumu raksturo drosmīga temperamenta dzirksts un sievišķīgi smalka iejūtība. Viņa vienlīdz spoži iejūtas solistes, koncertmeistares vai kameransambļa dalībnieces ampluā un prot strauji apvienot sava talanta šķautnes. Pianiste labi pazīst humoru kā domu ķīmiju un mākslas katarsi kā radošu atklāsmi. 

 

Koncerta pirmajā daļā skanēs V. A. Mocarta un G. Rosinī operu populāras ārijas un dueti, otrajā daļā skanīgākās un iemīļotākās operu un operešu ārijas un dueti, ko sakomponējuši G. Donicetī, Ž. Bizē,Dž. Pučinī, J. Štrauss, I. Kalmans u.c.

 

         

 

 

 


        

 

Adrians Kukuvass - nozīmīga personība Latvijas mūzikā.  Pagājušā gada septembrī A.Kukuvass sāka svinēt savu Jubilejas gadu. Klausītājiem visā Latvijā ir sagatavota īpaša koncertprogramma, kurā tiks izdziedātas Adriana spilgtākās dziesmas, kuras ir ļoti populāras, kuras skan radio un kuras gribas dziedāt vēl un vēl.... Šī koncerta dziesmas būs spēka dziesmas – „Atgriežoties”, „Piezvani man”, „Mīlēsim dzīvi”, Famme fatal”, „Krīt visbaltākie sniegi” u.c.

 

 

 Koncerts ir veidots divās daļās.

 

Pirmajā daļā varēsiet dzirdēt Adriana Kukuvasa radītus skaņdarbus, kurus izdziedās Ginta Krievkalna,

 

bet instrumentāli pavadīs grupa „A-5”. 

 

Koncertā izskanēs dziesmas, ko dzied Adrians, dziesmas, kuras ir iecienījušas gan dažādas Latvijas radio stacijas, gan klausītāji visā Latvijā!

 

 

Otrajā daļā tiks spēlētas dziesmas no grupas „Menuets” repertuāra, kuras ir tik ļoti piestāvošas Adrianam, ka gan Adrians, gan klausītāji tās sauc par viņa dziesmām.

 

 

Koncertu papildinās Mārupes Mūzikas un Mākslas skolas grupa

 

'' Ad libitum''.

 

 

Jubilejas pirmie koncerti notika Jūrmalā - 2016. gada 17. septembrī (Dzintaru koncertzālē).

  

         

 

Postfolkloras grupas IĻĢI Vasaras saulgriežu koncerts 

sestdiena, 2017. gada 17. jūnijs, 20:00 

Postfolkloras grupas "IĻĢI" koncertā skanēs tautā iemīļotas un populāras latviešu tautas mūzikas apdares un dziesmas, kuras "IĻĢI" savā 35. jubilejas gadā ieskandinās Mazmežotnes muižā Vasaras saulgriežu noskaņās.  

 

Koncerts notiks Mazmežotnes muižas pasākumu šķūnī. 

Ierašanos no pl. 18:00.  Sākums pl. 20:00.

 

 

 

Koncerts izskanēs 2.daļās ar starpbrīdi.  

Āra bufetē būs iespējams iegādāties dzērienus un pīrādziņus.   

Pirms koncerta iespējams izstaigāties pa muižas plašo teritoriju, kā arī rezervēt galdiņu un pusdienot muižas restorānā.  

Muižas viesnīca piedāvā nakšņošanu mājīgās muižas istabiņās.

  

Biļetes: http://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/56813  

 

         

 

Izstādes atklāšana '' Gaismas lauks ''  

17.06.17. pl. 18:00  

māksliniece Sandra Strēle  

Izstādes moto: Audzēt katram savu gaismas lauku.

 

 

 

 

Par mākslinieci Sandru Strēli 

Sandra 1990. gadā absolvē Tallinas Mākslas institūtu.

No 1994. gada piedalās grupu izstādēs Latvijā, Igaunijā, Vācijā, Amerikā, Zviedrijā.

Laikā no 1992. gada 12 tematiskas  personālizstādes.  Tēma - PASAULE UN CILVĒKS. SIMBOLS - TĒLS.
Zināma valoda daudzu tautu kultūrās. Tā stāsta pr Visuma kārtību un cilvēciskām vērtībām.

 

Gadsimtiem cauri savu vēsti nesuši tādi tēli kā SAULE, GAISMA, LAIKS, 

ZVAIGZNE, LAIVA, KOKS, PUTNS, PUĶE, ZEME UN DEBESS. 

Tie stāsta par mīlestību, prieku, gudrību, spēku un skaistumu. Tie dod impulsu cilvēkam aktivizēt sevī IEKŠĒJO SPĒKU un GAISMU.

Darbi atrodās privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Amerikā, Francijā, Itālijā, Austrālijā, Krievijā.

  

Izstādes apmeklēšana: bezmaksas  

Izstādes vieta: Mazmežotnes muižas stallis

 

 

                   

 

 

 

 

• Latviešu romantiskākā popmūzikas grupa „Otra puse” un tās solists Normunds Pauniņš duetā ar dziedātāju Antru Stafecku 12 Latvijas pilsētās prezentē jauno koncertprogrammu „Es Tev”, piedāvājot klausītāju
vērtējumam grupas visu laiku labākās dziesmas akustiskā skanējumā.
• Tās būs jaunas un nebijušas muzikālās sajūtas, ko saviem klausītajiem gatavo pašmāju viena no popmūzikas populārākajām
grupām. Koncertā skanēs „Otras puses” populārākie hiti „Vēstules”, „Ieskaties”, „Nakts vai Rīts”, „Dievs dod”, „Pēc lietus”, kā
arī hiti “Uzzīmē mani”, “Kopā” un “Es Tev”, kas tiks izpildīti duetā ar burvīgās balss īpašnieci Antru Stafecku. 

• Pie grupas lielākajiem panākumiem noteikti jāatzīmē divas Latvijas Mūzikas ierakstu gada Balvas par labāko popmūzikas albumu – 2009.gadā „Nakts vai Rīts” un 2013.gadā „Uzzīmē mani”. Tāpat tautā plaši pazīstamā dziesma, kas iedziedāta

duetā ar Aiju Andrejevu „Ave Pali” atzīta par 2011.gada Muzikālās bankas vērtīgāko dziesmu. Jaunākais hits „Es Tev” duetā
ar Antru Stafecku ieguvis plašu popularitāti dažādās radiostacijās un stabili turās vairākos mūzikas topos.

 

Biļetes: Biļešu paradīzes kasēs

 

         

 

 

 

 

Denisa Paškeviča starptautiskais džeza kvartets aicina uz koncertu Mazmežotnes muižas pasākumu stallī

01.04.2017, pl. 19:00

 

Programmā skanēs džeza klasika, kā arī oriģinālkompozīcijas, kas ievedīs klausītājus brīnumainā džeza mūzikas pasaulē.

Šis koncerts būs vienreizējs ar to, ka Denisam pievienosies īpaši uzaicināti ārvalstu viesi no ASV un Lietuvas.

 

Kvartets apvieno četrus izcilus džeza mūziķus no trim valstīm – ASV, Lietuvas un Latvijas. Kvartetu izveidojis džeza mākslinieks Deniss Paškevičs. Apvienības unikālā skanējuma pamatā ir jau atzītu vērtību un pavisam jaunu vēsmu radoša simbioze. Kvartetā muzicē pieredzējuši un sevi starptautiski jau apliecinājuši džeza mākslinieki – Deniss Paškevičs – saksofons (Latvija), Neff Irizarry – ģitāra (ASV), Arkady Gotesman (Lietuva) un Reinis Ozoliņš (Latvija).

 

Par viesmāksliniekiem:

 

Ģitārists, komponists un aranžētājs Nefs Irizari (Neff Irizarry), dzimis ASV. Savu muzikālo izglītību sācis Bērklejas mūzikas koledžā, un iegūtās iemaņas papildinājis uz Bostonas džeza skatuves. Somijā Nefs popularitāti ieguvis ar darbiem latīņu džeza projektā "Latin Jazz". Nefa komponētā mūzika balstīta uz dažādu stilu. Pēc studijām Nefs muzicējis kopā ar tādām slavenībām kā Stīvs Kāns (Steve Khan), Deivs Semuels (Dave Samuels) un Garijs Bartons, Azymuth, Džovanni Idalgo (Giovanni Hidalgo), Yellow jakets u.c.

 

Lietuviešu leģendārais avangarda džeza un laikmetīgās mūzikas izpildītājs Arkādijs Gotesmans (Arkady Gotesman) ir viens no visvairāk pieprasītākajiem lietuviešu sitaminstrumentālistiem, perkusionistiem. Gotesmans sadarbojies ar dažādu žanru māksliniekiem ieskaitot Roland Dahinden, Vladimirs Volkovs, Vjačeslavs Gaivoronsky, Arkādijs Shilkloper, Julian Joseph, John Zorn, Jack Siron, Frank London, Anthony Coleman, Charles Gayle, Tim Daisy, Joey Baron, Barry Guy, Dominic Duval, Dave, Douglas, Albert Beger u.c.

Deniss Paškevičs ir saksofonists, flautists, komponists un producents mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikā. Deniss savos mūzikas pamatos ir izglītots gan akadēmiskās mūzikas, gan mūsdienu ritmiskās mūzikas virzienos. Kļuvis par trīs lielu kompāniju – Marca Reeds (Francija), Theo Wanne (ASV) un P. Mauriat (Francija) – oficiālo mākslinieku. Daudz iedvesmojies no leģendārā saksofonista un komponsta Džona Koltreina (John Coltrane) daiļrades.

Deniss ik gadu piedalās neskaitāmos džeza notikumos, projektos, festivālos, koncetrprojektos Latvijā un ārvalstīs, ir uzstājies un veicis ierakstus kopā ar  Pasaules mēroga džeza māksliniekiem Brian Melvin, Bob Ferrel, Vincent Cutro, Chrisjan Randalu, Andrej Kandakov, Rickard Malmstin, Ryo Kawasaki, Ted Curson, Anders Bergrantz, Ulf Adaker, Nik Ali Brownman un daudziem citiem. Kopumā producējis vairākus desmitus albumus un piedalījies neskaitāmu albumu ierakstos. 

 

         

 

 

 Virtuozais ģitārists Mārcis Auziņš martā dosies Latvijas koncerttūrē ar tādu pašu nosaukumu kā rudenī iznākušajam debijas albumam - “Viens”.  

 

“Līdzās albumā iekļautajām divpadsmit Raimonda Paula dziesmu aranžijām ģitārai, šajos koncertos izpildīšu arī orģinālkompozīcijas un džeza klasiku savā apdarē, kā arī brīvus, improvizatoriskus lidojumus, iedvesmojoties no katras koncertēšanas vietas un publikas, no enerģijas koncertā,” par gaidāmo koncerttūri “Viens” saka Mārcis Auziņš.  

 

“Viens” ir ģitārista pirmais solo albums, lai arī Mārcis Auziņš ir pieprasīts instrumentālists un koncertē kopā ar vadošajiem Latvijas solistiem un sastāviem, solo albuma ideja pie ģitārista atnāca savā ziņā nejauši. “Man nebija domas par pilna solo albuma ierakstu un vēl mazāk es plānoju pats savu koncerttūri, viss sākās ar manu pateicību Maestro Raimondam Paulam par ģitāru, kuru viņš man pirms sešiem gadiem uzdāvināja,” saka Auziņš. Pateicībā Maestro tapa aranžija un video versija dziesmai “Tāpēc jau ka nevar zināt kāpēc”, vēlāk īsā laikā tikai ierakstīts arī pilns albums.  

 

“Nedaudz uztraucos, kā Maestro uztvers, to ka atkal kāds ķēries klāt viņa zelta fondam, viņam tas ne vienmēr patīk, tomēr, ierakstīju trīs dziesmu demo, parādīju Maestro un viņš teica, ka noteikti jāturpina. Man šī viņa svētība bija ļoti svarīga,” saka Mārcis Auziņš.  

 

Mārcis Auziņš ir viens no pieprasītākajiem pop / rok un džeza ģitāristiem Latvijā, šobrīd aktīvi darbojas vairākos projektos: akustisko ģitāru trio “AG 3o” ar Aivaru Hermani un Kasparu Zemīti, grupā “Zodiac”, Daumanta Kalniņa kvintetā. Regulāri sadarbojas ar Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu, Jāni Lūsēnu, Kārli Lāci, Laimu Vaikuli, Jāni Stībeli, Intaru Busuli, Aiju Vītoliņu, Raimondu Macatu, Donu, Lindu Leen un citiem komponistiem un izpildītājiem. Muzikālais vadītājs "Cabaret" projektos "Piccolo", "La Luna", "Cabaret Palladium", “ReLOVEution", “Peerle”, LTV spēlē "Mana dziesma”, kā aranžētājs veidojis Daumanta Kalniņa programmu “Atspulgi”, Mārtiņa Brauna jubilejas koncerttūres “Darbi un nedarbi…” muzikālais vadītājs. 

 

           

 

Atskats uz pasākumiem 2016. gadā

 

 

 

 

 

Lido ar mums 22. un 23. oktobrī virs Zemgales novada skaistajām ainavām, muižām un Latvijas lepnuma - Rundāles pils!

 

Lidojuma laikā būs redzama Rundāles pils, Lielupe un gleznainā vieta, kur satek Mūsa un Mēmele, Bauskas pils, Kaucmindes un Mazmežotnes muižas.

 

22. oktobrī lidojumi notiks laika posmā no plkst.12:00 līdz 15:00, 23. oktobrī no plkst. 12:00 līdz 16:30

lidojuma ilgums – 12 min.

 

Lidojuma cena vienai personai 70,- EUR, bērniem līdz 10 gadu vecumam ar 50% atlaidi. Helikopterā ir 3 pasažieru vietas un kopējā cena par lidojumu 3 personām ir 210,- EUR.

Lidojums notiks ar Robinson R44 helikopteru, helikoptera pacelšanās pie Mazmežotnes muižas http://www.mazmezotne.lv/Kontakti

 

 

Visiem, kuri baudīs rudens noskaņas no putna lidojuma, karsta kafija un salda uzkodiņa Mazmežotnes restorānā bez maksas.


 

Iepriekšēja pieteikšanās un papildus informācija pa tālr.: 26673366 vai e-pastā: baltijas@helicopters.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

 VASARAS KONCERTI MAZMEŽOTNĒ

 

  

Mazmežotnes muižas tautas mūzikas koncerts 2016. gada 18. jūnijā

Muzikālā apvienība Raxtu Raxti

 

 Kristīne Kārkle (balss, vijole, kokle), Marts Kristiāns Kalniņš (balss, harmonium, taustiņinstrumenti, oboja), Edgars Kārklis (balss, dūdas, akordeons, stabule), Kārlis Auzāns (čells, mandolīna, ģitāra, buzuki), Armands Treilihs (bass), Artis Orubs (sitamie instrumenti) Mazmežotnes muižas pasākumu šķūnī - koncertzālē piedāvās orģinālmūzikas baudījumu vasaras saulgriežu noskaņās. Mūziķu sniegumā ar dažādiem gan Latvijas, gan pasaules etnomūzikas instrumentiem dzirdēsiet tautas mūziku un dziesmas. Sākotnēji kolektīva repertuārā bija tikai Imanta Kalniņa kompozīcijas tautas mūzikas skanējumā, bet, laikam ritot, repertuārs kļuvis daudz plašāks. Raxtu Raxti izpildīs arī dziesmas no sava jaunā albuma ''Līgo''.

Koncerts paredzēts divās daļās ar starpbrīdi.

 Koncerta sākums pl. 19:00, ierašanās no pl. 18:00, lai pastaigātos un izjustu vasaras atmosfēru lauku muižas vidē.

 

Pirms koncerta 18:15 uzstāsies Bauskas novada vidējās paaudzes deju kolektīva "MĒMELE" dejotāji, kuri koncerta apmeklētājus iesildīs ar savām dejām tautiskās noskaņās.

 

Deju kolektīva vadītāja, horeogrāfe Ligita Irbīte.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gleznotājas Ievas Bondares

izstāde

''Stāsta ziedi 2''

 

Mazmežotnes muižā šovasar ziedēs ziedi gleznās!

Vasaras viducī, pašā karstumā, kad saule mūs lutina visvairāk – māksliniece Ieva Bondare dāvā neaizmirstamus mirkļus ielūkoties bagātajā un krāsainajā ziedu pasaulē!

Mēs visi mīlam saules siltumu un gaišumu, kā arī ziedi alkst vairāk un vairāk saņemt nezūdošo dzīvības gaismu. Mūsu māksliniece Ieva, arī saules iedvesmota un mīļota, sevi atradusi un piepildījusi savā mīlestībā par katru ziedu, kuru redzējusi gan dabā, gan savās mājās – ziedot, smaržojot un saņemot kā īpašas dāvanas no tuviem draugiem. Katrs zieds gleznā ir kā dāvinātāja un redzētā spogulis, kuru Ieva ir atvērusi savās krāsās un uzbūrusi ar savu talantu.

Ziedi mums stāsta par katra zieda ienākšanu dabā savā laikā un vietā. Ziedi ir visdažādākie, bet katrs ir ļoti gaidīts, apbrīnots un izauklēts kā mazs bērns – ar mīlestību, jūtām un uzmanību.

Sajūtiet ziedu vēstījumu, Ievas krāsu izjūtas par katru ilgi apjūsmoto ziedu un domām, kuras mums pastāsta savu vienreizējo ienākšanu izstādes telpā!

Laipni gaidīti!

 

Izstādes atklāšana: 22.07.2016 pl. 18:00

Ieeja bez maksas.

Izstāde būs apskatāma līdz š.g. septembra beigām.

Adrese: Mazmežotnes muiža,

Mazmežotne, Rundāles pagasts, Rundāles novads

(Mazmežotnes muižas pasākumu šķūnis)

 

info@mazmezotne.lv

+371 25772269

www.mazmezotne.lv

 
 

 

Mazmežotnes muižas opermūzikas koncerts 2016. gada 22. jūlijā

Latvijas Nacionālās operas solisti Sonora Vaice un Jānis Apeinis

 

Latvijas Nacionālās operas solisti Mazmežotnes muižas pasākumu šķūnī - koncertzālē piedāvās vasaras vakarā ļauties skanīgām un populārām operas melodijām gan ārijās, gan duetos, kurās jautrība un smiekli vīsies arī ar nopietnību un skumjām un radīs  nakts gaisotni.

Sonora Vaice (soprāns) un Jānis Apeinis (baritons) sevi vairākkārtīgi  pierādījuši un guvuši lielu atzinību un popularitāti daudzās slavenās operās un citos muzikālos projektos.

Koncertmeistars Mārtiņš Zilberts.

Koncerts paredzēts 2 daļās ar starpbrīdi.

 

Koncerta sākums pl.20:00, ierašanās no pl.19:00, lai pastaigātos pa muižas teritoriju un izjustu vasaras atmosfēru lauku muižas vidē.

  

 

 

 

 

 

Mazmežotnes muižas popmūzikas koncerts 2016. gada 27. augustā

Grupa MUSIQQ

 

Marats Ogļezņevs, Emīls Balceris un grupa popmūzikas cienītājiem Mazmežotnes muižas pasākumu šķūnī - koncertzālē sagādās neaizmirstamus mirkļus. Musiqq patstāvīgi pārstāv mūzikas ierakstu, gada balvu un skatītāju balsojumu virsotnes. Muižas koncertā, kurš izskanēs divās daļās ar starpbrīdi, varēsiet dzirdēt Musiqq populārākos singlus, kurus tik daudzi ir iemīļojuši.

Koncerts paredzēts bez sēdvietām.

 

Koncerta sākums pl.20:00, ierašanās no pl.18:30.

Pirms koncerta pl. 19:00 muzicēs iesildošā grupa - AD LIBITUM - jauna grupa, kura spēlē gan koverversijas ("Dieviņš" - Dons, "Mana Rīga" - grupa Astronaut u.c. ), gan savus orģinālskaņdarbus.

 

Grupā AD LIBITUM kā soliste uzstāsies arī mazā, daudzsološā dziedātāja Adrija Silva Kukuvasa, kura  guvusi daudzus panākumus dažādos muzikālos projektos un konkursos.

 

 

 

 

 

Mazmežotnes muižas džeza mūzikas koncerts 2016. gada 17. septembrī

Denisa Paškeviča kvartets

Hard Bob Legacy

Deniss Paškevičs mūsdienu džeza virtuozs, saksofonists, flautists, komponists un producents ar savu kvartetu – pianistu Ati Andersonu, kontrobasistu Staņislavu Judinu, bundzinieku Jāni Jaunalksni Mazmežotnes muižas pasākumu šķūnī - koncertzālē piedāvās 50.- 60.gadu pasaulslavenu džeza mūziku, kas attīstījusies Amerikā.

 

Programmā skanēs Denisa Paškeviča oriģinālkompozīcijas, kā arī tradicionālās džeza kompozīcijas modern jazz, hard bop, nu jazz mūzikas stilos, kas ievedīs klausītājus brīnumainā džeza mūzikas pasaulē.

Koncerts paredzēts 2 daļās ar starpbrīdi.

 

Īpašais viesis

Jason Hunter

  

Latviešu saksofonista Denisa Paškeviča viesis Džeisons Hanters (Jason Hunter (ASV) ir populārs džeza trompetists, aranžētājs un komponists. Pazīstams ar teicamu stila izjūtu, savienojot tradiconālās rietumu džeza tradīcijas ar mūsdienu džeza iestrādēm. Denisa Paškeviča, viņa kvarteta un Džeisona Hantera radītā muzikālā sinerģija priecēs gan ar džeza klasiku, gan pārsteidzošiem orģinālskaņdarbiem. 

 

 Koncerta sākums pl.19:00, ierašanās no pl.18:00, lai pastaigātos un izjustu vasaras izskaņas un rudens sākuma atmosfēru lauku muižas vidē.

 

 

 

  

 

Atskats uz pasākumiem 2015. gadā


 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu